Vipbakim

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır? Hindistan cevizi yağı cilt, saç, tırnak bakımı için kullanılabileceği gibi makyaj temizliğinde de kullanılır. Hindistan cevizi yağının faydaları ve kullanımı için yazdığımız bu makaleyi okumanızda fayda var.

Cilt güzelliği ve bakımından tutunda vücut arındırıcısına kadar onlarca faydası olan Hindistan cevizi yağının kullanım detayları.

Hindistan Cevizi Yağının Göz Çevresi Kırışıklıkları için Nasıl Kullanılır?

Bir pamuğa 5-6 damla dökülen Hindistan cevizi yağı yatmadan önce göz çevresine sürülür. Hindistan cevizi yağı göz çevresini nemlendirerek bakımını sağlarken diğer yandan göz çevresinde bulunan ince çizgilerin git gide kaybolmasını sağlar.

Makyaj Temizleyici Olarak Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

  • 1 kaşık su
  • 1 kaşık Hindistan cevizi yağı

1 kaşık Hindistan cevizi yağı ile aynı miktarda su karıştırılır ve pamuk yardımıyla makyaj temizlenir. Hindistan cevizi yağı nemlendirici ve antibakteriyel özelliği sayesinde makyajı cildinizden çıkardığınızda hem cildiniz nemlenir hemde mikroplardan arınmış olur. Makyaj temizleyicilerine bol para harcamanıza gerek yok. Hem cildinize bakım yapan hem de makyajı ciltten kolaylıkla çıkaran Hindistan cevizi yağı edinmeniz yeterli.

Hindistan Cevizi Yağı Traş Kremi Olarak Nasıl Kullanılır?

Traş olduktan sonra Hindistan cevizi yağını hassas cilde sahip erkekler rahatlıkla kullanabilirler. Bir pamuğa birkaç damla damlatıp cildinize traş sonrası uyguladığınızda, daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı İle Cildinizi Nemlendirin

Yağ asitlerini cilde hapsederek nem sağlayan Hindistan cevizi yağı, sert bölgeleri yumuşatmada oldukça etkilidir. Hindistan cevizi yağını yine bir pamuk yardımıyla topuklarınıza ve dirseklerinize uygularsanız yumuşacık olacaklardır.

Tırnaklara Bakım İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Tırnak etraflarında olan et parçalarını yumuşatmak için Hindistan cevizi yağını uygulayın. Akşamdan ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yaparak yedirin eldiven takın sabah manikürünüzü uygulayın. Yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olacaksınız.

Hindistan Cevizi Yağı İle Vücut Peelingi Yapmak

  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı ile toz şekeri eşit miktarlarda karıştırın ve banyoda iken vücudunuza uygulayın. Ayaklarınıza bu karışımla masaj yaptığınızda mantar oluşumunu da engellemiş olursunuz. Ardından duşunuzu alın ihtiyaca ve peeling yapacağınız bölgenin büyüklüğüne göre şeker ve Hindistan cevizini eşit miktarlarda kullanabilirsiniz.

Yüzünüze Peeling Yapın

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Kabartma tozu ile Hindistan cevizi yağını iyice karıştırıp yüzünüze uygulayın. Karışımı 10 – 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin ve ılık su ile durulayın. Bu karışım sayesinde cildinizi kadifemsi ve pürüzsüz olacaktır.

Yumuşacık Dudaklar için Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Dudaklarınıza akşamları yatarken Hindistan cevizi yağından 1 damla damlatıp bu yağı parmaklarınızla dudaklarınıza yedirin ve yatın. Dudaklarınızdaki oluşan çatlamalar azalacak ve pullanma sorunu ortadan kalkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.