Vipbakim

İple Tüy Nasıl Alınır?

İple Tüy Nasıl Alınır?

Hemen hemen tüm güzellik uzmanlarının tüylerinizi alırken en sağlıklı uygulama yöntemlerden birinin iple tüy alma olduğunu söylemektedirler. İple tüylerinizi almanız hem tüylerinizin daha geç çıkmasını sağlar hem de cildinize zarar vermeyen bir yöntemdir.

Özellikle yüz bölgesindeki tüyleri alırken kullanılan iple tüy alma Yöntemi, hem en pratik hem en az acı veren hem de en ucuz tüy alma yöntemidir. Size hiç zahmet vermeyen bu uygulama tüylerinizin kalınlaşmasını da engeller. Tüy alma yayları ve cımbızla alınan tüyler kısa sürede tekrar çıkmaya başlarken iple alınan tüyler daha uzun sürede ve seyrek bir şekilde çıkmaya başlar.

İple Tüy Alma

Tüy alma esnasında ipin kopmaması veya ipin parmağınızı acıtmaması için doğru ip seçmekte önemlidir. İpin ince olması ipin sürekli kopmasına sebep olurken, çok kalın iplerde tüylerinizi almayacaktır. İkisinin ortasında bir kalınlıkta olması gerekir. Fakat orta kalınlıkta olan naylon ipler tüylerinizi alırken parmağınızı kesmenize ve cildinizi tahriş etmesine sebep olabilir. Peki, iple tüyler nasıl alınır?

Yaklaşık 30 cm uzunluğundaki ipi iki kat yapın. Ardından ipe düğüm atarak bağlayın. İpi her iki elinizdeki parmaklarınızın arasına geçirin. Ardından yaklaşık 8-10 kez çevirerek sonsuzluk işareti şeklini alsın. Daha sonra ipli başparmağınız ve işaret parmağınızın üzerine geçirin ve parmaklarınızı tüylerinizi alacağınız bölgenin üzerinde oynatarak tüylerin ipi dolaştırdığınız bölgeye sıkışmasını sağlayın. İple tüy alma işlemi yaparken bir elinizdeki ipi sabit tutup diğer elinizi oynatarak almalısınız. Tüylerinizi alırken daha az acı hissetmek istiyorsanız eğer tüylerinizi almadan önce yüzünüzü sıcak suyla yıkayabilir veya buhar maskesi yaparak (bir kaba kaynar su ekleyip uygulayacağınız bölgeye doğru tutmanız) daha az acı hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

İple Tüy Alma Yönteminin Zararları Var mıdır?

İple tüy alma Yöntemi birçok kişinin uyguladığı bir yöntemdir. Bu yöntemin hem pratik olması hem maliyetsiz olması hem de çok fazla can acıtıcı olmaması birçok kişinin tercih etmesini sağlamaktadır. Peki, bu yöntemin cilde herhangi bir zararı var mıdır?

İple tüylerinizi almanızın hiçbir zararı yoktur. Fakat tüylerinizi alırken ciltte kızarıklık, gözde yaşarma olabilir. Bunlar cildinize herhangi bir zarar vermeyecek belirtilerdir. Bu yüzden de zaten iple tüy alma yöntemi güzellik uzmanları tarafından da desteklenen bir yöntemdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.