Vipbakim

Japon Kadınların Güzellik Sırları

Japon Kadınların Güzellik Sırları

Pürüzsüz ve gergin ciltleri ile dikkat çeken Japon kadınlarının güzellikleri hepimizi özendirir cinsten. Neredeyse her yaşta genç ve taze görünen fizikleri için hangi yolları izliyorlar? Japonların Güzellik Sırrı neler?

Japonların Vazgeçilmezi Yosun Maskeleri : Japonların Güzellik Sırrı yosun! Japon kadınlar düzenli olarak yosun maskesi uygulaması yapıyorlar. Yosun, cildin genç kalmasını sağlarken diğer yandan da kızarıklıkları gideriyor ve ciltte bulunan zararlı toksinlere karşı savaşıyor.

 

Japonlar Yağ Arındırıcı Mendil Kullanıyor: Özellikle yağlı cilt tipine sahipseniz ilk olarak yapmanız gereken şey cildin doğal nem dengesine kavuşmasını sağlamak. Bunu sağlamak için farklı ürünler bulunsa da yağ arındırıcı mendiller çok daha pratik ve etkili. Özellikle makyajınızı yapmadan önce bu mendiller ile cildinizdeki fazla yağdan kurtulabilir ve makyajınızı daha görünür kılabilirsiniz.

Japonlar Kan Dolaşımını Arttırıyor: cilde masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırarak cildin daha enerjik ve canlı görünmesini sağlar. Örneğin cildinize krem uygularkan masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

 

Japonlar Ciltlerini Kurularken Bile Dikkatli : Japonlar yüzlerini yıkadıktan sonra kurulamak için kullandıkları havluların kimyasal boya ve benzeri şeyler içermemesine çok dikkat ediyor. Saf kotondan yapılmış havlu veya bezler ölü derilerden kurtulmayı kolaylaştırıyor.

Japonlar Sivilcelere Karşı Pirinç Unu Tercih Ediyor: cildinizdeki sivilcelerden şikayetçiyseniz Japonların kullandığı taktiği uygulayabilirsiniz. Pirinç ununa süt ekleyerek yoğun bir kıvama getirdikten sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu karışımı yüzünüzde 20 – 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Kamelya Çiçeği Japonlar İçin Çok Değerli: Japonların Güzellik Sırrı  kamelya! kamelya çiçeğinin Japonlar için ayrı bir yeri var. Hem yemeklerinde hem de cilt bakımlarında bu çiçeği ve yağını kullanıyorlar. Kamelya yağı saça sürüldüğünde sağlıklı bir uzama sağlarken cilde uygulandığında da sıkılaşmasını ve sıkı kalmasını sağlıyor. Kamelya yağını saçlarınıza duştan sonra cildinize ise haftada iki kere uygulamak doğru olacaktır.

 

Japonlar Yeşil Çay Banyosu Yapıyor: Yeşil çay banyosu Japon kültürüne yerleşmiş bir bakım uygulaması. Eğer banyo yapacak kadar yeşil çayım yok diyorsanız her gün bir fincan yeşil çay içerek de vücudunuzdaki toksinleri atıp genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Japonlar Balıksız Yaşamıyor: bildiğiniz gibi Japon yemek kültüründe balığın yeri apayrı. Balığın her türlü yemeğini yapıyor ve yiyorlar. Balık zihinsel gelişim içinde önemli bir yiyecek ve aynı zamanda cilde de iyi geliyor. İçinde bulunan Omega-3 vitamini hem zihninizi hem cildinizi parlatıyor! Bunun için bol bol ballık tüketin.

Japonların kullandığı ve kültürlerinin bir parçası olan bu uygulamaları yapmak bizler için de çok kolay. Listede saydığımız  malzeme ve yöntemleri uygulamak için Japonya’da olmamız gerekmiyor. Japonların Güzellik Sırrı  yöntemlerinin hepsine kendi şehrinizde ulaşabilir ve kendiniz kolayca uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.