Vipbakim

Kabakla Gelen Güzellik Tarifleri

Kabakla Gelen Güzellik Tarifleri

Güzellik ve cilt bakımı için hazırlanan maskelerin hemen hemen tamamında sebze veya meyve kullanılmaktadır. Kabak ile hazırlanan birçok yüz maskesi de bu yönde hazırlanan en etkili cilt maskeleridir. Kabakla gelen güzellik tariflerini size sunuyor ve cildinizin güzelliği için yardımcınız oluyoruz.

Kabak, vücudumuzun çeşitli bölgelerine son derece olumlu etkiler sunan bir doğal maddedir. Kabak ile gerek cildimiz gerekse saçlarımız üzerinde son derece etkili sonuçlara ulaşarak son derece güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için kabakla hazırlanan bazı maske ve karışım tarifleri mevcuttur.

Gerek saçlarınızın gerekse cildinizin güzelliği ve sağlığı için size sunacağımız kabak özlü karışımlar ile daha sağlıklı ve daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu karışımları uygularken alerji durumunuzu göz ardı etmemeniz tavsiye edilmektedir.

Kuru Ciltler İçin Kabak Maskesi

Kabak, birçok cilt yapısına etkin ve sağlıklı faydalar sunmaktadır. Kuru ciltler içinde kabak vazgeçilmez bir yüz maskesi maddesidir. Bu maskeyi hazırlamak için 2 çay kaşığı kabak püresi, yarım tatlı kaşığı bal, yarım tatlı kaşığı tarçın ve 1 tatlı kaşığı süte ihtiyaç duyulmaktadır. Malzemelerin hepsi bir kaba alınarak iyice karıştırılır. Elde edilen karışımı güzelce ve eşit olacak şekilde tüm cilde uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile temizleyin. Kabakla gelen güzellik tarifleri konusunda hazırlayacağınız bu maske ile son derece sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kabak İle Peeling

Cildimizin diri kalması için haftada bir uygulayacağınız bu peeling için gerekli olan malzemeler 2 çorba kaşığı kabak püresi, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı şeker, 1 çay kaşığı papatya çayıdır. Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze masaj ile uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu karışım ile son derece genç ve canlı, parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Dolgun ve Parlak Saçlar İçin Kabak

1 çorba kaşığı bal, 2 bardak kabak püresi, 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çorba kaşığı hindistancevizi yağını iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza uygulayın ve 25 dakika sonra şampuan ile saçlarınızı temizleyin. Kabakla gelen güzellik tarifleri arasında bulunan bu tarif ile son derece parlak ve dolgun saçlara kavuşabilir, kırılgan saç köklerinden kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.