Vipbakim

Kadınlar için Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Kadınlar için Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Sabun ve temizleyiciler, toner ve serumlar, nemlendiriciler, peeling scrubs ve maskeler: kadınlar için cilt bakım ürünleri genellikle birkaç kategoriden oluşur. Bu farklı kategoriler her tür cilt sorunu, akne önlemek veya yaşlanma etkilerini tersine çevirmek içindir. Yağlı cilt ile savaşan ya da güneş hasarına karşı koruma gibi amaçlara hizmet eden spesifik ürünleri de bu kategoriye koyabiliriz. Kadınlar için cilt bakım ürünleri çok çeşitli olabilir, bu yüzden bireysel cilt tiplerinin ihtiyaçlarını bilerek doğru ürün seçimi önemlidir.

Sabun ve temizleyiciler genellikle bir kadının cilt bakımı rutininde ilk adımı oluşturur. Yüz temizleyiciler genellikle hafif ve kokusuz çoklu cilt tiplerine uygun olarak yapılır ancak özellikle akneleri önlemek için cilt veya açık gözenekleri yaşlanmaya karşı korumak ve aydınlatmaya yardımcı olmak için tasarlanmış formüller de vardır. Kadınlar için diğer cilt bakım ürünlerinin bazıları her kişinin rutin gerekli parçaları olmayabilir.  Temizleyiciler , sabun kir, yağ, makyaj ve gözeneklerde biriken diğer çevresel tahriş edici durumları kaldırmak için gereklidir.

Serumlar ve tonikler hemen temizlikten sonra cilde uygulanan kadınlar için cilt bakım ürünleridir. Bir toner ince bir sıvı üzerinde sürülür ya da cildi yenilemek ve gözenekleri en aza indirmek için yüze bulanır. Genellikle yağlı deri lekelere yatkındır ve tonler bu kadınlar için idealdir, sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir. Serumlar genellikle hafif bir yağ tutar, vitaminler ve antioksidanların yüksek dozda ihtivası ile besin-yoğun sıvılardır. Serumlar için en popüler kullanım cildi nemlendirmede yardımcı elastikiyetini gerici ve bir genç parlaklığına teşvik edeci özelliğidir. Çünkü yaşlanma belirtilerini mücadele etmektir.

Tüm kadınlar toner ve serumlar kullanır ama nemlendiriciler kadınlar için popüler cilt bakım ürünleridir. Nemlendiriciler cildin yumuşaklığını arttırır, kuru veya pul pul cildin hasarını giderir, cildi nemli tutmaya yardımcı olur. Bu ürünler hemen  hemen her cilt bakımı  ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış formüllerden oluşur. Onlar günlük kullanım için tasarlanmıştır ve genellikle makyaj öncesi cilde uygulanan son ürünü olan olduğundan güneş koruması içerir.

Şurup ve yüz maskeleri her gün kullanım için tasarlanmamış kadınlar için cilt bakım ürünleridir. Bir peeling ile taze, parlak bir cilde kavuşturur. Gözenekleri temizlemek ve ölü cilt hücrelerini uzak tutmak için çeşitli bileşimlerden küçük parçacıklar içerir. Cildi sağlıklı tutmak ve yumuşatmak için haftalık kullanım yeterlidir. Yaklaşık haftada iki kez peeling kullanımı; cildi aşırı tahriş edebilir. Maskeler maddelere  bağlı olarak, cildi nemlendirir kirleri dışarı atar ya da cildi yatıştırma için formüle edilebilir. Bir yüz maskesi bir veya iki kez bir hafta cilde uygulanabilir, kuru cilde 5-10 dakika için uygulanmalıdır ve daha sonra yavaşça ılık su ile çıkarılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.