Vipbakim

Kakao Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Kakao Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Cilt tarafından çabuk emilen ve yumuşatıcı özelliği bulunan kakao yağı oldukça uzun ömürlü bir yağdır. Cilt için oldukça faydalı olan kakao yağı, cilt çatlakları veya epilasyon sonrasında kullanılabilmektedir. Rahatlatıcı bir kokusu bulunan kakao yağı, kokusu için de tercih sebebi olabilmektedir.

Kakao ağacının meyvelerinden elde edilen kakao yağı, geniş bir kullanım ağına sahiptir. Antioksidan özelliği sayesinde bir çok cilt bakım ürünü ve kozmetik ürün içinde yer almaktadır.

Nemlendirici özelliği ile epilasyon sonrasında kızarıklık oluşan bölgelerin kuruluğunu gidermek üzere etkin olarak kullanılır. Epilasyon sonrasında pamuğa damlattığınız kakao yağını masaj yaparak cildinize yedirebilirsiniz.

Çatlaklar üzerinde de etkili sonuçlar ortaya koyan kakao yağı, hamilelik döneminde düzenli olarak kullanıldığında çatlak görünümlerini gidermektedir. Hızlı kilo alıp verme dönemlerinde çatlak oluşumu görülen bölgelere kakao yağını düzenli olarak sürün.

Kakao yağı ile daha önce tanışmadıysanız bu yap sıvı değil katı haldedir. Gıda ve kozmetik alanlarında sıkça kullanılan kakao yağı, yaz aylarında bronzlaşmak isteyenlerin de kullanabileceği bir yağdır. Katı halde bulunan kakao yağı eritilerek kullanılmaktadır. Doğal olduğu için kimyasal içeren kozmetik ürünlerine oranla daha güvenlidir.

Cilde uygulandığında nemi hapsederek kurumaların önüne geçen kakao yağı, daha parlak ve yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlar.

E vitamini içeriği ile cildi besleyen kakao yağı, güneş yanıkları sonrası gerilen ve ağrıyan cildi tedavi etmek için ideal bir çözüm olarak öne çıkmaktadır. Cildinizdeki yara ve kesik izlerine kakao yağı sürerek izlerin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Yaraların iyileşme süresinde kaşıntı ve ağrıları da hafifletecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.