Vipbakim

Kan Dolaşımı ve Cilt Bakımı

Kan Dolaşımı ve Cilt Bakımı

Vücudumuzda, bilmediğimiz o kadar çok nokta bulunuyor ki. Aslına bakarsanız vücudumuzda oluşan her eylem bir başka noktayı etkiliyor ve bu sayede de cildimiz düzene giriyor. Özellikle de kan dolaşımı ve cilt bakımı orantısal olarak hayati fonksiyonlarımızı dengeliyor diyebiliriz. Cilt bakımı hakkında, sürekli olarak bir dışarıdan etkiyi sürdürüyoruz ve aynı şekilde dışarıdan müdahale ediyoruz. Aslında vücudumuzun iç kısmı da cilt bakımı için önemli görevleri yerine getiriyor.

Kan Dolaşımı Masajı ve Cilt Bakımı

Masaj yaptırmak olarak düşündüğümüz zaman, sadece vücudumuzun belirli kısımlarını ele alıyoruz. Aslına bakarsanız masaj yapılması gerekilen en önemli noktalardan birisi şüphesiz ki; cildimiz yani yüzümüzdür. Kendimiz yapabildiğimiz gibi, kimi güzellik uzmanları da bu konu hakkında yardımcı olmaktadırlar. Yüze yapılan masaj:

  • Yaşlanmayı geciktirir.
  • Cildin ferahlamasına ve aynı zamanda rahat bir nefes almasına yardımcı olur.
  • Ciltte ki sarkmaları önleyerek, eski görüntünüzden çok daha canlı gözükmenizi sağlar.
  • Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırarak, cildin yenilenmesine yardımcı olur.
  • Cilt masajı yaptırırken farklı cilt bakım ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler sayesinde sinir uçlarınız uyarılır ve cildinizde olumlu bir etki bırakır.

Kan Dolaşımı Nasıl Düzene Sokulur?

Kan dolaşımının neden yavaş veya neden hızlı olduğunu bilmek, en önemli etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan dolayı da nedenini öğrendikten sonra müdahale etmek ve gerekeni yapmak doğru olacaktır. Başlıca sebepleri ise; aşırı stres, kalp ritmi ve kalp ritmi bozuklukları ve panik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yaşam kalitemiz ve aynı zamanda da sağlığımız için, bu gibi sıkıntılar yaşanıyorsa doktora muayene olmamız gerekecektir. Aksi takdirde daha ağır sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında ise doktora gittiğiniz zaman, verilen gerek beslenme düzenini gerek ise de benzeri programları harfiyen uygulamanız gerekecektir. Bu sayede kan dolaşımınız da olan sorunların önüne geçmiş olursunuz.

Kalp Rahatsızlıkları ve Cilt Bakımı

Kalp ritmi bozukluğu, kalp kapakçığı problemi veya farklı etkenler yüzünde bünyenizde çeşitli rahatsızlıklar meydana gelmektedir. Bunlar da ciltte oluşan güzelliği bozmakta ve aynı zamanda da yok etmeye başlamaktadır. En önemli sebeplerinden birisi; oluşan hastalık doğrultusunda içinde bulunulan stres hali, cildimize zarar vermektedir. Bir diğer etken ise hastalığın getirisi olan etkenlerdir. Hücre yenilenmesi neredeyse durma noktasına gelir ve bu da cildimize ve sağlığımıza oldukça fazla zarar vermektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.