Vipbakim

Karma Cilt Maskeleri

Karma Cilt Maskeleri

Güzellik ve bakım için kullanılan cilt maskeleri birçok farklı şekil ile karşımıza çıkmaktadır. Karma cilt maskeleri araştırması ile insanlar karma cilt tiplerine uygun maskeleri bularak birçok farklı şekilde olan yüz maskeleri arasından kolaylıkla seçim yapma şansını yakalamak isterler. Çünkü onlarca yüz maskesi vardır ve bunların hangi cilt tiplerine iyi geldiğini araştırmak hayli zaman alır. Zaman açısından biraz tasarruf için karma cilt maskelerinden faydalanılabilir ve bu sayede aynı etkiye ulaşılabilir.

Karma cilt tiplerine uygun hazırlanabilecek birçok maske söz konusudur. Fakat bu maskeleri uygulamadan önce karma cilt tipine sahip olan insanların dikkat etmeleri gereken bazı hususlar cilt sağlığı açısından önemlidir. Yüzünüzü kesinlikle günde 2 kez temizleyin. Yüz havlunuzu sıklıkla değiştirin. Seçeceğiniz kozmetik ürünlere de karma cilt yapısına uygunluğu açısından dikkat edin.

Karma Ciltler İçin Yaşlanma Önleyici Maske

Bu maskeyi uygulayarak yaşlanmayı önleyebilirsiniz. Tabii ki bu sadece cildiniz için geçerlidir. Genç bir cilt için muz aracılığı ile hazırlayacağınız bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Yarım muz, 1 yumurta, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı yağlı süt bu karışım için ihtiyaç duyulan malzemelerdir. Karma cilt maskeleri arasında bulunan bu maskeyi uygulamak için önce muzu püre haline getirin. Daha sonra bir kaba aldığınız muz püresine diğer tüm malzemeleri ekleyerek karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

Karma Ciltler İçin Gözenek Kapatıcı Maske

Gözeneklerinizden kurtulmak için yapacağınız bu uygulama ile kolaylıkla isteğinize kavuşabilirsiniz. Bu maske için öncelikle 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 adet yumurta akına ihtiyaç vardır. Malzemeleri temin ettikten sonra bir kaba koyun ve iyice karıştırın. Göz ve çevresi hariç tüm cilde uygulayın ve 15 dakika bekletin. 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Sağlıklı Cilt İçin Avokado Maskesi

Bu maskeyi hazırlamak için çeyrek avokado ve 1 yemek kaşığı hidistancevizi yağına ihtiyaç duyulur. İyice ezdiğiniz avokado ile hindistancevizi yağını iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Karma cilt maskeleri arasında bulunan bu maske ile daha parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.