Vipbakim

Karma Cilt Temizliği Nasıl Yapılır 

Karma Cilt Temizliği Nasıl Yapılır 

Karma cilt yüzün bazı bölgelerinin yağlı bazı kısımlarının da kuru  olan bir cilt tipidir. Temizliği son derece zor olan karma cilt tipinde doğru ürünlerle başarılı sonuçlar yakalanabilir. vipbakim.net olarak hazırladığımız bu yazımızda Karma cilt yapısına sahip kişilere karma cilt temizliğini en doğru nasıl yapacaklarını anlatacağız.

Karma Cilt Temizliği Nasıl Yapılır 

  • Karma cilt tipine sahip kişiler cildi kurutan ve soyulmasına kadar varan ürünlerden uzak durmalıdır.
  • Cildin bazı bölgeleri yağlı olsa da bütün işlemler kuru bölgeler göz önüne alınarak yapılmalıdır.
  • Yağlı bölgelerde görülen siyah noktalar temizleme bantları ile alınarak bu bölgelere çeşitli pratik çözümler getirilebilir.
  • Yağlı bölgeler için kullanılan kurutucu ürünler hassas bölgelerde egzamaya kadar varan cilt hastalıklarına neden olabilir.

 

Cilt genelde doğal ürünlerle temizlenerek bakımı sağlanmalıdır. Sabun içerikli ürünlerden sebamed sabun karma ciltler için temizleyici ve dengeleyici bir üründür. Ardından tonik olarak gül suyu kullanmak karma cilt tipleri için yatıştırıcı olacaktır.

Karma Cilt Temizliği İçin Bitkisel Tarif

  • 1 avuç badem (tuzsuz)
  • 2 çay kaşığı şeker
  • 4 tatlı kaşığı gül suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bademleri sıcak su dolu bir kap içine atın ve bir müddet bekletin. Bademleri suyun içinden çıkardıktan sonra kabuklarını soyarak şeker ve gül suyu ile karıştırın. Bütün karışımı bir kaba aldıktan sonra bademlerin ezilmesi için karışımı dövün ve bu şekilde iki saat beklemesini sağlayın. Daha sonra karışımı tülbent yardımıyla süzün ve elde edilen kısmı temizleme sütü olarak kullanın. Bu doğal temizleme sütü cildi yumuşak ve pürüzsüz bir hale getirecektir.

Karma Cilt Temizliği İçin Kozmetik Ürünler

 Avene Mouse Nettoyante Cilt Temizleme Köpüğü

Kullanımı sırasında özelliklede yağlı bölgelere daha fazla özen gösterilerek uygulanmalıdır. Ürün karma ciltler için özel olarak üretilmiştir. Makyajı ve kiri temizleyerek yağlı bölgelerin sebum dengesini ayarlar. Kuru bölgeleri yumuşatarak etkin bir bakım sağlar.

 

Nivea Visage Yüz Temizleme Sütü

İçeriğinde doğal nilüfer özleri ve vitaminler barındıran temizleme sütü karma ciltlerin hassas yapısına uygun olarak üretilmiştir. Cildi kurutmadan nazik bir biçimde temizler.

 

Vichy Purete Thermale Lait Temizleme Sütü

Cilt ph ile uyumlu bir temizleme sütü olan ürün aynı zamanda makyajdan arta kalanları da etkili bir şekilde temizler. Karma cilt tipleri ile uyumlu olduğu gibi hassas ciltler içinde kullanılabilir.

 

Babe Cleansing Milk Temizleme Sütü

Cildi etkili bir biçimde temizler ve ferah bir cilt temizliği sağlar. Aynı zamanda cildin ölü tabakadan arınmasını da kolaylaştırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.