Vipbakim

Karma Ciltler İçin Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Karma Ciltler İçin Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Karma cilt temizliği oldukça titizlik isteyen zor bir bakım şeklidir. Cildin yağlı ve kuru kısımlarının bir arada olması zahmetli bir olay olmasını sağlamaktadır.

Karma cilt temizliğinde cilde uygun kozmetik ürünler ve losyon kremleri seçilmelidir.

Karma Cilt Temizliğinde Bilinmesi Gerekenler

  1. Makyajlar ile özellikle burun ve alın çevresinde aşırı yağlanma oluşmaktadır. Bu bölgelerde kullanılacak pudraların yağ emen özellikleri veya kullanılan yağ emici mendil kullanımı oldukça önemlidir.
  2. Karma cilt temizliği yapılırken bilinenin aksine çok daha az cilt yıkanmalıdır. Aşırı yıkama kuru bölgelerin daha çok kurumasına neden olacaktır.
  3. Karma cilt temizliğinde hedef her noktanın aynı şekilde homojen ve bakımlı olmasıdır. Bu sebeple malzeme seçimi ve kullanımı oldukça önem arz etmektedir.
  4. Karma cilt temizliği bir lüks değil zorunluluktur. Bu yüzden ekstra katkıları bulunmamaktadır. Karma ciltte yanakların kuru, alın çevresinin yağlı ve çenenin kuru burun bölgesinin yağlı olması bir dezavantajdır.
  5. Karma cilt temizliği çok sık değil 24 saatte bir kez yapılacaktır. Yağ emici bantlardan örneğin yağlı bölgelere yapıştırmanız halinde yağ emici özelliği ile olumlu etkileri olacaktır.Karma Cilt Temizleme Maskesi
  • 1 kaşık bal
  • 1 çay bardağı yoğurt
  • Mısır unu

Hazırlanışı ve uygulanışı: Bir kap içerisine bir yemek kaşığı bal ve 1 çay bardağı yoğurdu koyunuz. Bu karışıma yeteri kadar mısır unu ekleyiniz ve hamur oluncaya kadar yoğurunuz. Hazırladığınız maskeyi 20 dakika bekletin ve ardından cildinize uygulayın, Karma cilt temizleme maskesini cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Ayrıca karma cilt temizliğinde; elma suyu, maydanoz suyu, havuç suyu ve üzüm suyunu ayrı ayrı cildinizde uygulayabilirsiniz. Pamuk yardımı ile yaptığınız uygulamalar sonrası 10 dakika sonra cildinizi ılık su ile iyice yıkamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.