Vipbakim

Kayısı Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

Kayısı Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

Kayısı çekirdeği yağı, kayısının meyve çekirdeğinden elde edilerek yapılan bitkisel bir yağdır. Kayısı çekirdeği yağının özelliği, hiç bir sıcak işlem uygulanmadan tamamen soğuk bir şekilde preslenerek damıtılmak sureti ile edilmesidir.

Bu yağ cilde uygulandığında, hem ciltte oluşan lekeleri ortadan kaldırmaya, hem cilt kırışıklıklarını yok etmeye, hem de yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı oldukça önemli faydalar sağlar. Kayısı çekirdeği yağı, içeriğinde bulunan K vitamini, A vitamini, E vitamini ve D vitamini sayesinde cildin gençleşmesine de yardımcı olur.

Buna ek olarak yine içeriğinde bulunan selenyum minerali, magnezyum minerali ve kalsiyum mineralinin etkisi ile nemlendirici bir özelliği olan kayısı çekirdeği yağı, özellikle de kuru ciltler için son derece etkili bir ürün olma özelliği taşır. Kayısı çekirdeği yağı piyasadaki pek çok kozmetik ürününün içerinde ana madde olarak kullanılır, bunun sebebi ise kayısı çekirdeği yağının içeriğinde yoğun bir şekilde bulunan Omega 6 yağ  asitleri ve Omega 3 yağ asitleridir.

Kayısı çekirdeği yağı kullananların daha çok üzerinde durdukları konular ise, kayısı çekirdeği yağının saça faydaları?kayısı çekirdeği yağının cilde faydaları?kayısı çekirdeği yağının cilt lekeleri üzerine faydaları? ve kayısı çekirdeği yağı cildi sıkılaştırır mı? gibi bu ve buna benzer konulardır. Sizlere rehberlik etmek adına kayısı çekirdeği yağının cilde faydalarından biraz bahsedelim;

Kayısı çekirdeği yağının cilde faydaları

Kayısı çekirdeği yağının bilinen pek çok faydası vardır, bunlardan birkaçını şöyle sıralayabiliriz;

  • Cildin yağ ve nem dengesini korumaya yardımcı olur.
  • İçeriğinde bulunan yüksek oranda E vitamini ile cildin nem ihtiyacını karşılar.
  • Vücuttaki selülitler üzerinde olumlu etkilere sahip ola bu ürün, selülit sorunu yaşayanlar için, bebek yağı ile karıştırılıp selülitlerin bulunduğu bölgelere uygulandığında selülit sorununu büyük oranda azaltır.
  • Ciltte oluşan ve pul pul görülen cilt sorunlarını da doğal bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olur.
  • Cildin her zamankinden daha sağlıklı, canlı ve parlak görünmesini sağlar.
  • Çil problemi ya da cilt lekesi gibi sorunların giderilmesinde oldukça etkili ve oldukça da faydalı bir üründür.
  • Egzama hastalığının ya da mantar hastalığının tedavi sürecinde doğal bir ürün olması sebebi ile yardımcı olan etkin bir üründür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.