Vipbakim

Kayısının Cilde Faydaları

Kayısının Cilde Faydaları

Bir yaz meyvesi olan ve ülkemizde de sık sık yetişen kayısıların cilde inanılmaz faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Yaz aylarında soğuk soğuk tüketildiği zaman içimizi ferahlatan ve lezzetli tadıyla kişilerin başlıca tercihi haline dönüşmüş olan yaz meyvesi kayısıların şimdi sizler için geniş çaplı bir değerlendirmesini yapacağız. Kayısının cilde faydalarını öğrendikten sonra ister yiyerek, ister maskesini yaparak kullanabilme hakkına sahip olabilirsiniz!

  1. Tahriş olmuş ciltleri onarır. Özellikle erkeklerin tıraş sonrasında ciltleri bir hayli tahriş olur. Kadınların ise uyguladıkları kürden dolayı ciltlerinde tahriş durumu gözlemlenmiştir. Bunların önüne geçebilme açısından ise en önemli faktörlerden bir tanesi kayısı tüketimini arttırmaktır.
  2. Hassas ciltleri onarır! Hassas ciltler dış etkenlerden dolayı devamlı sorunlar yaşamaya gebe olan kişilerdir. Bu yüzden doğru bakımlar ve temizliğin daima uygulanması gerekmektedir. Kayısı tüketimini arttırarak hassas ciltleri daha güçlü bir hale dönüştürebilirsiniz!
  3. Cilt lekelerini onarmasıyla bilinir. Özellikle güneş yanıkları ve buna benzer (sivilce veya akne lekeleri) gibi sorunsallardan en kısa sürede sıyrılmanızı sağlayan kayısıların iyileştirici bir yönü bulunmaktadır.
  4. Taze kayısılar ile cilt maskeleri yapılabilir! Cilt maskesi yaparak da bu diğer 3 faydayı gözden geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra yiyerek de tüketme durumu söz konusu olabilmektedir. Dilediğiniz ölçütte kayısı kullanımlarını arttırın ve sizler de olası faydalarını görme şansı yakalayın!

Cilt güzelliğinin doğal reçetesi olarak görülen kayısılar her anlamda sizleri ferahlatacak ve cildinizi inanılmaz bir güzelliğe sürükleyecektir. Kullanım oranını arttırmayı ihmal etmeyin ve her daim kullanma hususunda önemli adımlar atın. Emin olun ki bunlar doğru sonuçlar elde edebilmeniz açısından önemli faktörler olarak görülmektedir.

Kayısı Maskesi Nasıl Hazırlanır?

  • 4 tane orta boylu taze kayısı
  • 1 orta boy elma kabuğu

Kayısının çekirdeğini çıkarttıktan sonra ezerek püre kıvamına getirin. Daha sonra elma kabuğunu pürenin içerisine koyarak kısık ateşte pişirmeye başlayın. Bir süre kadar pişirdikten sonra altını kapatın ve krem haline gelene kadar bu kürü soğutmaya bırakın. Yüzünüze ve boyun bölgenize masaj yaparak kremi iyice yedirin ve 15 dakika boyunca kalmasını sağlayın. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 2 kez uygulamak doğru sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Pek çok kozmetik ürününün içerisinde kayısı maddelerinin yer aldığını bilmekteyiz. Artık doğal yöntemleri kullanarak kendi kürünüzü kendiniz hazırlayabilir, gereksiz kozmetik ürünlerine yüklü meblağlar verme durumunu da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.