Vipbakim

Kırışıklık Azaltan Yiyecekler

Kırışıklık Azaltan Yiyecekler

Yaşla ilerleyen kırışıklıklar bazı cilt yapılarında daha da erken rastlanabilir. Kırışıklığın tabi ki ömür boyu önüne geçemeyiz fakat cildimize ne kadar dikkat edersek o kadar geç oluşmasını sağlarız.

Bakımın yanında en fazla dikkat edilmesi gereken nokta ise yediklerimize dikkat etmemizdir.Bazı yiyecekler resmen kırışık düşmanı. Kırışıklık azaltan yiyecekleri sizler için yazdık.

Kırışıklık Azaltan Yiyecekler Nelerdir?

  • Yağ: Yağ seçiminde kırışıklık oldukça önemsenmelidir. Zeytinyağı, mısır özü, kanola ve soya tüketilmeli iken – margarin ve tereyağından uzak durmak gerekiyor.
  • Yeşil Çay: Günde içilen 2 bardak yeşil çay kırışıklık tedavisi için en doğal yöntemdir. Yeşil çay serbest radikallerle savaşır ve hücreleri korurken kırışıklıkları da azaltır.
  • Karbonhidrat: Karbonhidrat tüketiminde yenmemesi gereken; pekmez, bal, şeker, makarna, çikolata, pilav ve ekmekten uzak durulmalıdır. Kompleks karbonhidratlar seçerek insülin seviyesini yavaş yükselten gıdalara yenmelidir.
  • A Vitamini: A vitamini yüksek olan turuncu ve yeşil renk sebzeler sık sık tüketilmelidir. Bu sebzeler cilt hücrelerini yenileyerek daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.
  • Omega – 3: Uskumru, ton balığı ve somon da çok bulunan omega – 3 vitamini aynı zamanda badem, soya fasulyesi, yeşil sebzeler, kuru fasulye,ceviz, nohut ve soya filizinde de bulunur.
  • Soya Fasulyesi: Soya fasulyesinde bulunan bitkisel östrojen cildinizin gerginliğini sağlar ve daha canlı bir cilde kavuşmanızı hedefler. Birçok krem yapımında soya fasulyesi kullanılır.
  • Meyveler: Yeşil elma, portakal, kiraz, avokado, kavun, şeftali, vişne, armut, erik ve greyfurt kırışıklıkla savaşan meyvelerdir.
  • Protein: Proteinsiz kalan bir vücut bozulmaya başlar ve ciltte her türlü sorun baş gösterir bu sorunların başında tabiî ki kırışıklık gelir. Kaliteli yağ ve kaliteli tüketilen protein vücut için her zaman faydalıdır. Protein ve kaliteli yağ içeren besinler ise; hindi, balık ve tavuk eti düzenli olarak tüketilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.