Vipbakim

Kırışıklık karşıtı, cilt onarıcı kayısı ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Kırışıklık karşıtı, cilt onarıcı kayısı ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Bakım yapmak, her kadının hoşuna giden ve aynı zamanda da her kadının sürekliliğini getirmesi gerektiren bir eylem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle de kendine değer veren ve aynı zamanda kendini seven bir kadının en önemli eylemlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bakıldığı zaman cilt bakımı yapan ve aynı zamanda yaptıran kadınların ciltleri oldukça ferah ve aynı zamanda düzgün görünümlü olmaktadır.

Bunu elbette her kadın ister ve aynı zamanda her kadın o kadar güzel gözükmek ister.

Bunun için ise yapılması gerekilen bakımlardan birisi kayısı ile cilt bakımı olarak görülmektedir.

Kayısı Yağının Faydaları

  • Pürüzsüz bir cilt mi istiyorsunuz, o halde kayısı yağını tercih edebilirsiniz. Gerek kırışıklıklar için gerek ise de cildinizi parlamasını sağlamak için kayısı yağını tercih edebilirsiniz.
  • Gerek egzama gerek ise de benzeri şekilde hastalıklarınız var ise; kayısı çekirdeği yağını tercih edebilirsiniz.
  • Hassas ciltlerde bir şekilde sorunlar ortaya çıkmaktadır. Gerek güneşten gerek ise de farklı etkenlerden dolayı hassas ciltler çok çabuk etkilenebilmektedir. Bunu için ise; kayısı çekirdeği yağını tercih edebilirsiniz.
  • E vitamini yönünden eksiklik hissediyorsanız, bunun için yapmanız gereken şey kayısı yağı olacaktır.
  • Cildinize dışarıdan gelecek etkileri kolay bir şekilde korumak istiyorsanız, kayısı yağı kullanabilirsiniz.
  • Güneş kremi belki de kullanmak aklınıza gelmedi ya da evde güneş kremi yerine kayısı yağı bulunduruyorsunuz. Bu bakımdan dolayı da yapmanız gereken şey kayısı yağını kullanmak olacaktır çünkü kayısı yağı güneşe karşı koruyucu bir etki yaratacaktır.
  • Cildinizde renk tonunuzun eşit olmasını sağlamak için kayısı yağını kullanabilirsiniz.
  • Herkesin söylediği, kayısı yağının ciltte fazla yağ yaptığıdır. Ama aklınızda bulunsun kayısı yağı ciltte yağlanma yapmaz.

Kayısı Yağı Peeling

Esmer şeker ve aynı zamanda da kayısı çekirdeği yağı; oldukça etkili olan bir cilt bakımı peelingi olmaktadır. Bu bakımdan dolayı da, kullanırken içinizde bir şüphe olmayacak ve bir süre sonra etkisini göreceksiniz. Cildiniz yumuşak değilse ve aynı zamanda da kuru ise bu karışımı kullanabilirsiniz. Uyguladıktan birkaç dakika sonra ılık su ile cildinizi durulamış olursanız, sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.