Vipbakim

Kırışıklık Kremi Nasıl Seçilir?

Kırışıklık Kremi Nasıl Seçilir?

Kırışıklık Kremleri

Kırışıklık cildin esnek yapısını kaybettiğini gösteren çizgilerdir. Yaşlanmaya başladıkça özellikle göz kenarları ve alın hareketleri arttığından en çok kırışıklığın yoğun olduğu bölgelerdir. Kırışıklıkların tamamen yok olmasını sağlamak olası değildir. Fakat yapılan estetikler kullanılan kırışıklık kremi bir süre kırışıklıklarınızın azalmasını ya da yok ince kırışıklıkların tamamen kaybolmasını sağlayacaktır.

 

Kırışıklık tedavisinin püf noktası her bakımda olduğu gibi en baştan önlemleri almaktır. Aldığınız bakım kremlerinin içerisinde cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri kullanmak, düzenli beslenme şeklinizi korumaktır.

 

Kırışıklık Kremi Nasıl Seçilir?

Kırışıklık kremi almak istediğinizde aldığınız kremini cildinizin esnekliğini arttırması ve var olan kırışıklıkların çoğalmasını önlemesi gerekir. Kırışıklık kremi satın alırken dikkat etmeniz gereken çay özleri, retinol, hidroksi asitler ve A, C ve E vitaminlerinin olması gerekir.

 

Retinol: Retinol cilde uygulandığında ki görevi antioksidanlarla savaşmaktır ve ciltteki kırışıkların azalmasında yardımcı olur. Retinol ciltte yeni hücre oluşmasını yardımcı olur ve cildi tekrar yenilemekte etkilidir.

 

Çay özleri: 2000’li yıllarda kullanılan en etkili özlerden biride yeşil çay ve beyaz çay özüdür. Yazın en çok ihtiyaç duyulan güneş ışınlarından cildi koruyan kremler çay özü içeren kremlerde bulunur. Bunun nedeni de çay özleri içinde antioksidanlar vardır ve cildin tahriş olup kırışmasını önler.

 

Hidroksi asitler: Hidroksi asit cilde uygulanan en hafif asittir. Cilde uyguandığından yoğun kırışıklıklarda bike etkisini göstermektedir. Cildin kırışıklık olan bölgelerine uygulanır ve cildin en üst katmanını soyarak kırışıklık görünümünü azaltır. Hdroksi asitler düzenli kullanım sonucunda güneş ve yaşlılık lekelerini gidermeye yardımcı olur kırışıklıklar oldukça azalır.

 

Tek başına tabi ki kremler etkili olmaz. İçeriden aldığınız vitaminler A, C ve E vitaminler ve bol su içmek kırışıklıklarınızın derinleşmesini engeller.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.