Vipbakim

Kış Aylarında Cilt Bakım İpuçları

Kış Aylarında Cilt Bakım İpuçları

Hava sıcaklıklarının değişmesi cilt bakımı rutininizin de değişmesi anlamına gelmektedir. Cildinizin kış mevsiminde nasıl işlediğini biraz olsun bilmek donuk bir cilde anında ışıltı katmaya yetmektedir.

– Sabah kalktığınızda güne sıcak bir duş ile merhaba deyin. Duştan çıkmadan son 15 saniye  soğuk su altında kalın ve sonrasında sıcaklığı biraz arttırın, biraz azaltın. Bu işlemi 2 dakika boyunca sürekli olarak tekrarlayın. Bu, son derece basit olan bir hidroterapi tekniğidir ve vücudunuzdaki kan dolaşımını düzenleyerek cildinizin canlanmasına yardımcı olur. Bu dinçleştirici ve son derece de faydalı olan bir bakımdır.

kis-aylarinda-cilt-bakimi

– Kaliteli bir nemlendirici ve yüksek koruma faktörlü, çinko oksit içeren SPF30 koruyucu krem kullanın. Bununla birlikte duklarınızı da unutmayın. Kış mevsiminde çatlamış dudaklar bayanların en önemli problemidir. Yoğun nemlendirici özelliğe sahip, vitamin E içeren koruyucu dudak balmı kullanın.

– Haftada 2 kere cildinizi eksfoliye edin. Yapacağınız bu işlem, cildinizi ölü hücrelerden arındırırken cildinizin ekstra nemi emmesine yardımcı olur. Yazın muzdarip olduğumuz cildimiz tarafından üretilen yağ, kış aylarında soğuk havalar dolayısıyla sorun olmaktan çıkmaktadır. Bu nedenle cilt, alt derimizde tutulması gereken suyu kaybeder ve bu durum da cildin erken yaşlanmasına ve ince çizgilerin oluşmasına yol açabilir.

– Bir bardak kaynatılmış sıcak limonlu su için. Bu, Çinlilerin vücuduna enerji vermesi amacıyla kullandığı son derece doğal ve bitkisel bir yöntemdir. Karaciğer ve safra kesesi de dahil olmak üzere bütün sisteminizi detokslar ve bu da vücudunuzun kötü bir cilde sebep olan toksinlerden arındırmak için çok daha hızlı bir şekilde kanı temizleyeceğini gösterir.

Cheerful girl posing outdoors

 

– Rahat bir uyku çekin. Unutmayın ki yeterli ve dinlendirici  olan bir uykunun faydası hiçbir şeye değişilmez. Yeteri kadar uyumadığınız takdirde oksijen seviyeniz düşer ve bu da hücrelerinizin çabucak yenilenmesine neden olur ve bu durum da yaşlanmaya yol acar. Her gün düzenli olarak 7-8 saat uyumaya çalışın ve bu sayede uykunun  sınırsız faydasından yararlanın.

– Yüzünüzü muhakkak soğuk su ile yıkayın. Böylece cildiniz daha dinç olacak ve soğuk havanın sert etkisine karşı önemli bir dayanıklılık gösterecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.