Vipbakim

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

1) Banyo yaparken çok sıcak su kullanmamaya çalışın. Eğer sıcak su olmadan banyo yapmıyorsanız, banyonuzu 10 dakika gibi kısa bir sürede bitirin.

2) Banyodan çıkmadan önce 10-15 saniye soğuk suyla duş almaya çalışın. Bu kan dolaşımınızı hızlandıracaktır. Devamlı uyguladığınız takdirde daha genç ve canlı bir cilde sahip olacaksınız.

kis-gunlerinde-cilt-bakimi

3) Sabahları bir bardak limonlu su için. Limonlu su, cildinizin sağlıksız ve mat görünmesine neden olan toksinlerden arındırmaya yardımcı olur.

4) Haftada bir ya da iki kez peeling yapın. Böylece ölü hücrelerden arınan cildiniz daha canlı görünecektir.


5)
Kış mevsiminde yüzünüz ve elleriniz, en çok açıkta kalan bölgeleriniz olduğu için, soğuk hava şartlarından etkilenirler. Günlük bakımınızda hem yüzünüz hem de elleriniz için anti-aging etkili katkısız nemlendiriciler kullanmalısınız.

6) Dudaklarınız için yüzünüze sürdüğünüz nemlendiricileri uygulamamalısınız. E vitamini içeren, koruyucu özelliği olan bir dudak balmını kışın dışarıya çıkmadan önce kullanmanız dudaklarınızın çatlamasını ve soyulmasını önleyecektir.

kis-mevsiminde-cilt-bakimi

7) Tüm bu bakım önerilerinin dışında mutlaka mevsiminde olan meyve ve sebzelerden tüketmelisiniz. Vücudunuzu içten beslediğiniz sürece cildiniz de gençliğini ve güzelliğini tüm mevsimlerde korumaya devam edecektir.

8) Uyku saatlerinize dikkat etmelisiniz. Unutmayın cilt kendini en çok gece uykusunda yeniler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.