Vipbakim

Kulakta Sivilce Neden Çıkar ve Nasıl Geçer?

Kulakta Sivilce Neden Çıkar ve Nasıl Geçer?

Kulak içinde çıkan sivilceler çoğu zaman son derece rahatsız edici oluyor. Bunun için sorulan kulakta sivilce neden çıkar ve nasıl geçer sorusunun cevabı aşağıda verilmiştir.

Kulakta Sivilce Sorunu

En çok merak edilen kulakta sivilce neden çıkar ve nasıl geçer sorularıdır. Kulak içinde sivilce çıkması herhangi bir nedenden ötürü olabilir. Sivilce sorunu yaşayan, hormon problemleri yaşayan ya da buna benzer sorunları olan kişilerin kulaklarında da sivilce çıkması olağandır.

Mümkün olduğunca kişinin kulağına temas etmemesi gerekir. Yayılmaması ya da mikrop kapmaması açısından kulak içinde çıkan sivilcelerin iyileştirilmesi önemlidir. Bunun için mutlaka kulakta sivilce çıkması durumunda dikkat etmeniz gerekenler üzerinden hareket edin. Sorun yaşamayacağınız şekilde hareket ederek, direkt olarak kulakta çıkabilecek sivilcelerin önüne geçebilirsiniz.

Kulakta Çıkan Sivilceleri Geçirmenin Yolları

Rahatsız edici olan kulak içi sivilcelerinin geçirilmesi için doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Kulakta çıkan sivilceleri geçirmenin yolları aşağıda verilmiştir. Doğal yöntemler olduğundan, sivilcenin geçmesi için değerlendirebilirsiniz. Doğru ve düzenli uygulama ile kısa sürede iyileşme sağlayabilirsiniz.

Elma Sirkesi;

Anti bakteriyel özelliğe sahip olan elma sirkesi ile kulak içi sivilcelerini geçirebilirsiniz. Elma sirkesi ve suyu karıştırıp, pamuk yardımı ile kulağınıza sürebilirsiniz. 10 dakika bekledikten sonra yeniden temiz bir ıslak pamuk ile bölgenin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Günde iki üç kere uygulanması söz konusu olabilir.

Sıcak Kompers;

Bezi ılık – sıcak arası bir suda ıslatın. Ardından direkt olarak kulağı bu bez ile temizleyin. 5 dakika süre ile uygulamış olmanız durumunda, kısa sürede sivilcede eğer bir şişlik varsa indiğini göreceksiniz. Gün boyunca birkaç kez uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Hızlı şekilde geçmesi için değerlendirebileceğiniz yöntemler arasındadır.

Aloe Vera;

Son zamanlarda adını sıkça duyduğunuz aloe vera bitkisi de sivilceler için etkili. Bunun için kulak içinizde çıkan sivilcenin çözümünü sağlamak açısından dilerseniz bu bitkiyi kullanabilirsiniz. Hafif dereceli akne tedavisi için sıkça kullanılan bitki olduğunu söyleyebiliriz.

Kulak içindeki sivilceleri geçirmenin yolları nelerdir sorusuna verilen yanıtları değerlendirebilirsiniz. Seçim sizin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.