Vipbakim

Kürlerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Kürlerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

En önem verile kişisel bakım alanlarından birisi cilt bakımıdır. Her kadın cildinin sağlıklı olmasını, parıldamasını ister. Bunun için cilt bakımının aksatılmamadan yapılmaması gerekmektedir. Cilt bakımı için en çok dikkat edilecek unsurlardan birisi makyajdır. Makyaj ürünlerinin cilt üzerinde kalıcı etkileri vardır. Ciltte siyah noktalar, sivilceler, kuruluk bu etkiler arasında yer alır. Bunun için öncelikle seçilen makyaj ürünlerinin cilde uygun olması gerekmektedir. Her cilt tipinin ayrı bakım ve makyaj ürünleri bulunmaktadır.

Bununla birlikte makyaj ürünlerinin kaliteli ürünlerden seçilmesi çok önemlidir. Her makyaj malzemesinde kimyasal madde olsa da bazılarında en az düzeyde zarara uğrama söz konusudur. Bu ürünlerin araştırılması içeriğindeki maddelere göre satın alınması ve kullanılması gerekir. Makyaj ile uyumak da en zararlı işlemlerden birisidir. Geceleri yatmadan önce kesinlikle yüzde bulunan makyajın temizlenmesi, sonra da krem sürülmesi gerekir. Nemlendirici özelliği bulunan kremler oldukça kullanışlıdır.

Cilt bakımı için büyük paralar vermeye artık gerek kalmamaktadır. Evde hazırlanan ürünler hem doğaldır hem de maliyeti düşüktür. Kürlerle cilt bakımı uygulaması oldukça basittir. Bunun için birçok yöntem bulunmaktadır.

Ten Rengini Açan Maske Tarifi

Ten renginizi açmak istiyorsanız bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Malzemeleri her evde bulunan malzemelerdir.

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı ıhlamur,
  • 1 tane elma suyu,
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu.

Yapılışı:

Öncelikle maskeyi yapmak için gerekli olan malzemeler hazırlanmalıdır. Bir tane elmanın suyu makinede çıkarılmalıdır. Sonrasında bir bardak su alınmalı ve kaynatılmalıdır. Bunun içine de 1 yemek kaşığı ıhlamur atılmalı ve demlenmelidir. Sonrasında ıhlamurlar içinden süzülmelidir. Demlenen ıhlamur suyunun içine de elma suyu ile limon suyu eklenmelidir.

Bu karışım her akşam yatmadan önce cilde sürülmelidir. Sonrasında hiçbir şekilde durulama yapılmamalı, bu şekilde uyunmalıdır. Hazırlanan bu kür karışımı soğuk yerde saklanmalıdır. Bu karışımın saklanma süresi 5 günü geçmemelidir. 5 gün sonra yenisi yapılmalıdır. Bu şekilde daha kullanışlı ve sağlıklı olacaktır. Karışım her akşam uygulanması 1  ay boyunca düzenli biçimde sürdürülmelidir. Ancak bu şekilde sağlıklı bir sonuç alınacaktır.

Evde Hazırlanan Cilt Bakım Kürü

Kürlerle cilt bakımı için başka bir sürü tarif vardır. Bu tariflere uygun biçimde işlemler yapıldığında sonuçlar kısa sürede gözle görülür hale gelecektir. Cilt bakımı için hazırlacak kürde malzemeler arasında cam kase, kaşık, nemlendirici krem, spatül, losyon ve temizleyici süt ile herhangi bir meyve yer almaktadır. İşlem için sebze de kullanılabilir. Elma, limon gibi ürünler kullanılabilir. Kürün yapılışında da öncelikle malzemelerin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Meyve ya da sebzenin taze ve yıkanmış olması gerekmektedir. Kullanacağınız meyve ve sebzeleri posa haline getirin. Cam kase içinde losyon, temizleyici süt ve kremi posa ile karıştırın. Sonrasında bir süre karıştırın. Bu uygulamayı cildinize haftada 2-3 kez uygulayın. Düzenli biçimde yapılması gereken bir kürdür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.