Vipbakim

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kuru bir cilde sahipseniz bunun zararlarını görebilirsiniz. Kuru cilt üzerinde birçok olumsuz etki görülür. Cildin soluk olması, mat görünmesi bu olumsuz yanlardan birisidir. Bununla birlikte kuru cildin diğer bir zararı ise cildin sık biçimde kaşınmasıdır. Kuru cilt üzerinde görülenlerden birisi de çabuk kırışıklıklardır.

Erken yaşlanma kuru cilde sahip kişilerde daha net biçimde görülmektedir. Kurumadan dolayı ciltte meydana gelen pul pul dökülmeler de kuru cildin kötü yanlarından birisidir. Kuru cilt bakımı nasıl olmalıdır sorusu için çeşitli cevaplar verilebilir.

Kuru Cilt İçin Gerekli Önlemleri Alın

Kuru cilde sahip olan kişilerin belirli başı yiyecekleri daha çok tüketmesi, belli başlı yiyeceklerden ise uzak durması gereklidir. Kuru cilde sahip olan kişilerin bol bol avokado, somon balığı, patates, havuç, çeşitli turuncu baklagiller, saf zeytinyağı ve ıspanak kullanımı yapması ve bu ürünleri tüketmesi gerekmektedir. Bu besinler cildin kurumasını önleyecektir.

Kuru cilde sahip kişilerin uzak durması gereken ürünlerin başında ise kafeinli içecekler gelmektedir. Kafeinli ürünler cidin çok çabuk kurumasına neden olmaktadır. Bunun için kuru cilde sahip olmak istemiyorsanız çok fazla kahve tüketmemeli, kola içmemelisiniz. Kuru cilt için zararlı olan ürünlerden diğer ise alkol ve sigaradır. Sağlık için de çok zararlı olan bu ürünleri bol biçimde tüketmemeniz gereklidir. Mandıra ürünleri, fast food gıda ürünleri ve asitli içecekler kuru cilde sahip olan kişilerin uzak durması gereke besin ürünleri arasında yer almaktadır.

Kuru Ciltlere İyi Gelecek Avokado Maskesi

Kuru ciltten kurtulmak için yapabileceğiniz başlıca önlem maske hazırlamak olmalıdır. Bu maskelerin çok fazla türü olsa da siz cilt tipinize uygun olan maskeyi kullanmalısınız. Bunun için avokado maskesi hazırlayabilir, düzenli olarak kullanabilir ve kuru ciltten kurtulabilirsiniz. Bu maskeyi hazırlayabilmek için olgun ve yumuşak yarım bir avokado ile yarım su bardağı bal gereklidir.

Öncelikle maskeyi hazırlamak için avokadoyu bir kabın içinde iyice ezin ve ezilmiş avokado üstüne balı dökün. Bu iki ürünü iyice karıştırın ve ortaya çıkan maskeyi tüm yüzünüze dağılacak biçimde yavaşça sürün. Daha sonrasında 10 dakika bekleyin. Sonra lif alın ve su ile yüzünüzü durulayın. Bu işlem haftada bir kere uygulanırsa kısa süre içinde etkisini gösterecektir.

Nemlendirici Bakım Maskesi

Kuru cildinize gerekli nem sağlamanız gereklidir. Bunun için doğal bir bakım maskesi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bakım maskesi için 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve yarım avokado gereklidir. Avokadoyu ezin ve diğer malzemelerle karıştırın. Daha sonra da yüzünüze sürün, 15 dakika bekleme süresi sonunda ılık su ile durulama yapın. Maske düzenli kullanımda oldukça olumlu etki yapacaktır. Kuru cilt bakımı nasıl olmalıdır sorusu bu şekillerde cevaplanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.