Vipbakim

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Doğal Bakım Önerileri

Kuru cilt için bakım yollar arıyorsanız size önerilerim olacak. Bazı denenmiş ve memnun kalınmış yollar var ize önereceğim yollardan hangisi sizin için uygunsa kendininiz için onu seçebilirsiniz çünkü hepsinden sonuç alınmış yöntemlerdir. Bende bir çoğunuz gibi cilt kuruluğundan şikayetçiydim ama artık denemelerimin sonunda bu sorundan kurtulmuş oldum ve bu yöntemleri sizinle de paylaşmak istedim.

1) Odanızın Havasını Nemli Tutun

Sağlıklı bir cilt için ilk kural evinizin havasının nemli olmasıdır. Odanızın havasını nemli tutmanın en kolay yolu bir buharlaştırıcı temin etmenizdir . Kullanımı oldukça pratik ve kolaydır.  Sadece odanızda bir prize takmak ve gereken tüm işi buharlaştırıcınız yapacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey buharlaştırıcınızın deposunu gerektiğinde temizlemek ve içerisindeki su bittiğinde deposunu tekrar doldurmaktır.

2) Cildinizin İçin Bakım Ürünleri

Eğer meyve veya çiçek kokulu sabun kullanıyorsanız, farkında olmadan kuru cildinizin iyice kurumasına sebep oluyor olabilirsiniz. Sabunların bu tür kokularının olması bu kokuyu elde etmek için kimyasal ürünler kullanıldığını gösterir ve buda kuru cildiniz için fazlasıyla sorun olacaktır. Size önerim cilt temizliğinizde elinizden geldiğince doğal ürünler kullanın.

3) Aşağıdaki Bitkisel Yağları Kullanın

Bu yöntem de cildinizi nemlendirmenin en iyi yollarından biridir. Bildiğiniz üzere kullandığınız cilt bakım ürünlerinin pek çoğunda farklı doğal yağlar kullanılıyor. Peki herhangi bir doğal yağı cildinizde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?  Bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz. İlk tavsiye edebileceğim saf zeytin yağıdır ama siz pamuk yağı, gül yağı, yaprak yağı gibi doğal yağlardan bir tanesini de seçebilirsiniz.

4) Nemli Cilde Losyon Kullanın

Losyon gerektiğinde kuru cilt tedavisinde çok iyi bir fikir olabilir. Eğer cildiniz için uygun losyonu kullanırsanız bu daha da iyi olacaktır. Losyonu banyodan sonra uygulayın daha iyi sonuç alacaksınızdır.

5) Bol Su Tüketin

Cildinizi suda daha iyi hiçbir şey nemlendiremez. Bol su için cümlesini eminim herkesten duymuşsunuzdur. Sadece cildinizi nemlendirmek için değil cildinizin en iyi en doğal besininin su olduğunu sakın unutmayın. Eğer cildinizin ışıldamasını ve nemli görünmesini istiyorsanız bol su tüketin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.