Vipbakim

Kusursuz Bir Cilde Sahip Olmak İçin Etkili Öneriler

Kusursuz Bir Cilde Sahip Olmak İçin Etkili Öneriler

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için bazı kriterlere uymak zorundayız . Dünyanın en iyi dermatologlarının önerilerine kulak verin ve uygulayın, kusursuz bir cilde kavuşun. Ofiste, işte, sokakta, arkadaş çevrenizde o cildine hayran olduğunuz kadınların bunu nasıl başardıklarını merak mı ediyorsunuz ? İşte size hayalini kurduğunuz ışıltılı cilt için beş sır.

kusursuz-cilt-icin-oneriler
Bir çok kadın cildini ışıltılı göstermek için pudra kullanır. Su ve sabun ile yıkadığınızda yüzünüzden gitmeyecek bir ışıltıya sahip olmak mümkündür. Cildiniz temiz ve pürüzsüz olduğunda ışığı daha iyi yansıtır. Kuru ve puslu bir cilt ışığı farklı yollarla yansıtır ve bu da kötü bir görünüme sebep olur. Onarabilmek için her sabah ve her akşam zengin nemlendirici ve her hafta mutlaka hücre yenilenmesine yardımcı peeling uygulamalısınız. Ciltteki kuruluğun ana nedeni olan ölü hücreleri uzaklaştırmak için retinol içerikli formüllere sahip ürünler kullanın.

Gözeneklerinizin boyutlarını elbette küçültemezsiniz fakat daha küçük görünmelerini sağlayabilirsiniz. Cildiniz yağlı ve tıkanıksa gözenekler daha büyük görünürler. Düzenli olarak kendi ellerinizle yaptığınız yada kimyasal peelingleri kullanmalısınız. Hidroksi asit içeren bir peeling özellikle alerjik deriler için uygundur. Ayrıca retinoid kremleri de kullanabilirsiniz tabi doktor tavsiyesi ile.
Cildinizdeki güneş yanıkları ve sürekli oynayıp durduğunuz sivilceler ciltteki ton farklılıklarının en önemli nedenidir. Reçetesiz satılan aydınlık verici kremleri kullanmanızı öneririz. Ten rengi düzenleyici ürünlere de başvurabilirsiniz.

kusursuz-cilt-icin-tavsiyeler

Doku ve parlaklık birbirinden ayrılmaz iki önemli öge yani pürüzsüz bir cilt eşittir parlaklık. Cildinizdeki tüm pürüzleri yok etmek için cildi kurutmayan temizleyiciler ve nemlendiricileri düzenli kullanmak lazım. Ayrıca C vitamini peelingleri de denemelisiniz.
Kolajen ve elatin bu iki protein cildinizi desteklemek ve gergin tutmaktan sorumludur. Cildin yaşına, sigara içmeye ve bunun gibi bir çok nedene bağlı kalarak bozulmaya başlar ve ciltte sarkmalar meydana gelir. Sıkılaştırıcı maskeler bir kaç saatliğine de olsa işinize yarayacaktır. Kesin bir çözüm istiyorsanız doku enjeksiyonu yaptırmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.