Vipbakim

Kusursuz bir cilde sahip olmak için tüyolar

Kusursuz bir cilde sahip olmak için tüyolar

Yüzünüzün hijyeni, akneleri ve diğer cilt bozukluklarını önlemek için en önemli etkenlerden biridir.

Yediklerinize dikkat edin: Beyaz ekmek, hamur işi tatlılar, asitli içecekler ve kızarmış patates’ten uzak durmanızı söylememize gerek yok sanırım. Şekerli ve karbonhidratlı yiyecekleri öğünlerinizden çıkararak akne oluşumunu kontrol altına alabilir ve uzun vadede sağlıklı olmak için ilk ve en önemli adımı atabilirsiniz.

Stresten uzak durun: Bir çok insanda fiziksel veya zihinsel stresin akneleri arttırdığını duymuşsunuzdur. Stres, vücudun bütün sağlığını etkilediğinden, cildiniz de bundan nasibini alacaktır.

Yanlış kozmetik ürünler: Sivilce ve cilt bozukluklarının oluşma nedenlerinden biri de, bir çoğunuzun yaşamış olabileceği üzere, yanlış kozmetik ürünler ve temizleyicileri kullanmaktan kaynaklanır. Alerjik olduğunuz içeriklere sahip, yağlı ve ağır ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu ürünler cildinizdeki gözenekleri tıkayarak cildinizin nefes almasına ve canlı kalmasına engel olacak, ve bunun kaçınılmaz sonucu olarak da cildinizdeki akne oluşumu hızla artacaktır.

Yüz temizliği: Yüzünüzü belirli aralıklarla hafif temizleyiciler ile yıkayın. Yüzünüze sadece su çarpmanız bile cildin yenilenmesine ve dolaşımın hızlanmasına katkıda bulunarak sivilce oluşumunu önleyecektir.

Öğünlerinize meyve ve sebzeleri ekleyin: Bu yiyecekler genel sağlığınız için oldukça faydalı olmalarının yanı sıra, antioksidan, vitamin ve diğer temel besinleri bolca içerdiklerinden, cildinizde de canlanma ve canlı kalmayı gözle görülür bir şekilde arttıracaklardır.

Su içmeyi ihmal etmeyin: Gün içerisinde oldukça fazla su içmeye dikkat edin. Su molekülleri toksinler ve diğer zararlı maddeleri sisteminizden atacaklarından, cildinizde daha temiz ve nemli bir görünüme sahip olacaktır. Gün içerisinde mümkün olduğu kadar çok hareket etmeniz de önemlidir. Fiziksel olarak aktif kalmaya çalışmalısınız. Yoga ve basit egzersizler metabolizmanızı hızlandırarak daha aktif bir dolaşım sağlayacak, bu da cildinize oldukça iyi gelecektir.

Rahat giysiler giyin: Bol, spor giyinmek, cildinizin nefes almasına imkan tanıyacaktır. Sıcaktan ve sıkı giyinmekten uzak durmak, akne oluşumunu büyük oranda engeller. Sentetik yerine pamuklu giysiler tercih ederek cildinize büyük bir iyilik yapmış olacaksınız.

Egzersiz sonrası mutlaka duş alın: Ter ve kiri vücudunuzdan atmak için egzersiz sonrası mutlaka duş almalısınız. Spordan sonra terli kalmak, cildinizdeki ölü hücrelerin çoğalması için gereken en ortamı sağlamaya yetecektir. Spor sonrası temizlenerek, bu kir ve teri vücudunuzdan atmalısınız. Sadece bu basit alışkanlık ile akne baskınlarının önüne büyük oranda geçmeniz mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.