Vipbakim

Limonla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Limonla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Sağlık açısından limonun faydaları oldukça fazladır. Günlük yaşamda sıklıkla kullanılan limon her ne kadar ekşi bir tada sahip olsa da vücuda sağladığı yararlar bakımından öneme sahiptir. Sağlık açısından faydalı olmasının yanı sıra cildi güzelleştirmek için de etkilidir. Yapılan araştırmalara göre limon ile cilde bakım yapmak olumlu etkiler meydana getirmektedir.

Cilt için hazırlanan maskelere ve kürlere bakıldığında bunların büyük çoğunluğunda limon kullanıldığı görülür. Limon cilde daha parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur. Birçok kişinin ortak sorunu olan sivilce problemine karşı faydalıdır sivilcelerin oluşumunu önler.

Cilt için limon kullanırken cilt tipine dikkat edilmesi gerekir. Genellikle cildi hassas ve kuru olan kişilerin limon kullanmaları tavsiye edilmemektedir. Bu tür ciltlerde kullanıldığında tahriş, kızarıklık, kuruluk gibi sorunlara yol açabilir.

Limonun Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımına özen gösteren kişiler için limon mucizevî bir besindir. Limonun cilde faydaları incelendiğinde pek çok sonuç elde edilir. Buna göre limon siyah noktaların yok edilmesine yardımcı olur. Gece yatmadan önce yüze bir miktar limon suyu ile masaj yapılır ve sabaha kadar o şekilde bırakırlı. Ardından sabah kalkınca yüz bol su ile yıkanır. Ciltte yumuşama ve rahatlama meydana gelmektedir.

Limonun cildi nemlendirme özelliği vardır. Bunun için zeytinyağı, bal ve birkaç damla limon suyu ile hazırlanan kür cilde sürülerek birkaç dakika bekletilir ve sonra iyice yıkanır. Daha sonra cildin nemlendiği görülür.

Cilt Bakımı İçin Limon

Genellikle yemeklerde sıklıkla kullanılan limon cilt bakımı için de tavsiye edilmektedir. Sivilcelerin oluşumunu en aza indirmesi, cilde peeling etkisi yapması, cildin daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşması gibi nedenlerden dolayı limon son derece sağlıklıdır. Ancak cilt için limon kullanımında aşırıya kaçılmaması gerekir. Aksi takdirde cilt için sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir. Genellikle limonun sade olarak kullanmak yerine diğer doğal ürünler ile bir araya getirilip maske şeklinde kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede kullanılan malzemelerin ciltteki olumlu etkisi daha fazla olduğu fark edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.