Vipbakim

Maden Suyu Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Maden Suyu Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Uzmanlar tarafından her gün bir şişe maden suyu önerilmektedir. Maden suyunun yararları oldukça fazlayken kullanım şeklide fazladır. Dileyen tüketebilir dileyen maske veya tonik gibi kullanabilir. Maden suyunun cilde birçok faydası vardır.

  • Gözenekleri tıkayan mikropların yok olmasını sağlar
  • Gözenekleri sıkılaştırır
  • Siyah nokta ve akne oluşumu önler
  • Cildi parlatır
  • Renk dengesizliklerini eşitler
  • Ölü derilerin atılımını sağlar

Maden suyunun düzenli kullanımında ölü hücrelerin vücuttan atılmasını sağlarken yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olur. Cilt bakımı konusunda kendinize çok uğraşmadan etkili bir formül arıyorsanız maden suyu mutlaka listenizde olmalıdır. İnsanın havası oksijen ise cildin oksijeni maden suyu demek doğru kullanım olacaktır.

Cilt Bakımı

Maden suyunun düzenli kullanımında gözeneklerinizin gözle görülür bir şekilde küçüldüğüne şahit olacaksınız. Bunun için mutlaka günde bir şişe tüketmelisiniz. Bebeksi bir cilt istiyorsanız bu işin sırrı maden suyudur. Dilerseniz daha etkili bir sonuç için maden suyu ve sodayı karıştırarak da kullanabilirsiniz. Maden suyu seçiminde özenli davranmanız gerekir. Kaliteli,  seçkin ve güvenilir olduğundan emin olduğunuz markalardan temin ediniz. Sade ve gaz basımımı yapılmamış olması en önemli kriteriniz olmalıdır.

Düzenli maden suyu tüketiminin yanınızda cildinize de kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak dikkatli kullanım şarttır zira ilk zamanlar yüzünüzde tahriş yapabilir. Maden suyunu cildinizde kullanmak istediğinizde etkisini arttırmak için yüzünüzü güzelce temizleyin ve kuruluğundan emin olun.  Maden suyunu bir pamuk veya ped yardımı ile yüzünüze tampon hareketler ile değdirin. Bu işlemin ardından yüzünüzü kurulayın. Burada size kâğıt havlu kullanmayı önermekteyiz lakin pamuklu kumaşlarda mikrop yayılımı oldukça fazladır. Kâğıt havlu ile maden suyunun daha iyi emilmesini sağlayabilirsiniz.

Dermatologlar tarafından maden suyunun kullanılması şiddetle tavsiye edilmektedir. Bu sebepten uzmanlar günde bir şişe maden suyunun rutin hale gelmesini önermektedir. Maden suyu sivilce ve cilt bakımında kullanılmasının yanında sıkılaştırıcı etkisi de bulunmaktadır. Birçok kadının derdi olan selülitlerin azalmasında da etkili olduğu kanıtlanmıştır.Her yaşta kişiler rahatlıkla tüketebilir. Uzmanlara göre maden suyu bebeklikten yaşlılığa kadar hayatın her döneminde olmalıdır.

Bazı uzmanlar ise evde hazırlanan meyve sularının içine maden suyu eklenerek de içimini tavsiye etmektedir. Maden suyunun içimi düzenli olduğunda cildin canlanacağı, parlayacağı ve gençleşeceği uzmanların ortak görüşüdür. Maden suyunu dileyen tüketebilir dileyen tonik veya temizleyici olarak kullanabilir dileyen maske yapabilir. Evde hazırlayacağınız maske karışımına maden suyu ekleyerek etkisini çoğaltabilirsiniz.

Örneğin; Bir kâsenin içerisine 1 yemek kaşığı limonun suyu, bir kaşık zeytinyağı ve bir çay bardağı maden suyunu karıştırarak cildinize sürüp yarım saat bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Diğer maske yöntemi ise kil ile maden suyunu karıştırmak olacaktır, isteyen karışımına badem yağına ekleyebilir. Daha ilk kullanımda farkı göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.