Vipbakim

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir

Maden suyu bilindiği üzere yer altında doğal yollarla çıkan saf bir sudur. Maden suyu içeriğin de mineral tuzu, gaz ve element bileşenlerinden oluşur. Ayrıca içeriğinde çok fazla mineral barındırır. Maden suyunun faydaları arasında en iyi bilinen vücuttaki toksinlerin atılmasın da büyük etkileri vardır.

Ancak bir nokta da uyarmak gerekirse maden suyu ile marketlerden alınarak tüketilen soda birbirinden çok farklı içeceklerdir. Çünkü maden suyu doğal yollarla saf su olarak elde edilirken, soda karbondioksit gazları desteği ile asitli bir içecektir. Bu sebeple maden suyu ile cilt bakımı yapımında etki göremeyen bazı kişilerin aslında en büyük hata yaptığı noktalardan birisi budur. Sonuç itibarı ile maden suyu aslında doğal içeriklerle oluşurken, soda yapay bir şekilde hazırlanır. Maden suyu içerken asit tadı alsanız bile kesinlik içeriğinde asit bulunmaz. Peki maden suyunun cilde faydaları nelerdir ?

 

Maden Suyunun Cilde Faydaları

  • Cilt sorunlarına tam bir savaşçı rolü üstlenir. Bu sebeple ciltteki kırışıklıkları giderir ve sivilce, sivilce izlerini yok eder.
  • Cildinizin gerekli olan nem dengesinin düzende kalmasını sağlar.
  • Cilde canlı ve pürüzsüz bir görünüş katar.
  • Cilt bakımı için maden suyu uygulandığı zaman cildinizde ki gözeneklerin açılmasını sağlar.
  • Cildiniz de ki gün içerisinde hava koşulları ile birikmiş kirleri yok ederek, yağların temizlenmesinde etkilidir.

Maden Suyu İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Maden suyu ile cilt bakımı uygulamasının nasıl yapıldığını anlatmadan önce, düzenli olarak maden suyu ile cilt bakımı yapmak daha çok fayda sağlayacaktır. Ancak 1 sefer yaptıktan sonra çok ciddi değişimler beklemek yerine zamana yarayarak uygulandığı zaman faydalarını kesinlikle göreceksiniz. Bu cilt bakımının en büyük özelliklerinden bir diğeri de cildinizin ileride yaşayabileceği problemleri önleyerek yaşanmasını engelliyor.

Maden suyunu cildinize uygulamadan önce yüzünü yıkayarak temizleyip kurulayın. Daha sonra pamuk yardımı ile yüzünüzün her yerine sürün. Sürerken tıpkı bir pudra ve fondöten gibi sürerek cildinizin iyice emmesini sağlayın. Cildinize uyguladığınız maden suyunu tekrar yıkayarak durulamaya gerek olmadığı gibi sadece havluyla kurulamanız yeterlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.