Vipbakim

Mat ve solgun ciltleri canlandıran ipuçları 

Mat ve solgun ciltleri canlandıran ipuçları 

Çay, kahve, sigara ve dış etkenler cildin soluk ve mat görünmesine neden olur. Cildinizi canlı ve ışıltılı görünmesini istiyorsanız uygulayacağınız basit yöntemler yeterli. Mat ve solgun cildinizi canlandıran ipuçları

– Mat Ciltler İçin Yapılması GerekenlerMat ciltler için yapılması gereken ilk şey her gün ihmal etmeden spor yapmakdır. Spor kan dolaşımınızı hızlandıracağı için cildinizin yenilenmesini ve daha iyi beslenmesini sağlar, bu sayede cildiniz daha canlı ve ışıltılı görünecektir.

– Hassas ciltlere sahip değilseniz haftada 1 kez mutlaka cildinize peeling uygulayın. Peeling cildinizde oluşan ölü hücreleri atarak cildinizi parlatır ve canlanmasına yardımcı olur. Hassas ciltlere sahip bayanlar ise 15 günde 1 kez mutlaka cildiniz için çok yıpratmayan hassas ciltlere özel peeling uygulayabilirler. Sadece çok fazla ovmayın cildinizi yeter.

– Beslenme cildin solması için büyük önem taşıyor. Bu açıdan beslenme cilt sağlığı için önemli. Bol tüketilen meyve ve sebzeler cildinizi içeriden besleyerek doğal bir canlılık veriyor. Cildi canlandıran en iyi besin kaynakları ise içerisinde antioksidan barındıran ürünlerdir.

Dışarıda güneş olsun ya da olmasın mutlaka güneş kremi kullanın. Eğer mecbur değilseniz güneşli havalarda dışarıya çıkmayın. Uv ışınları cildin erken yaşlanmasına sebep olduğu gibi cildin solmasına da katkı sağlar. Cildinize makyaj yaparken mutlaka içinde koruma özelliği olsun.

Cildiniz için uyguladığınız yüz kremlerini göz çevrenize sürmeyin. Göz çevreniz için özel göz kremi kullanın.

– Makyajla uyumak cildin solmasına ve mat görünmesine neden olur. Cilt gözeneklerinizi kapatan makyaj, cildinizin gece boyu yenilenmesini önler ve cildin nefes almasını engeller.

Cildinizi mümkünse banyodan hemen sonra hala biraz nemli iken kremleyin. Bu sayede sürdüğünüz cilt nemlendiriciniz cildinize daha iyi nüfus ederek cildinizin canlanmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.