Vipbakim

Menekşe Yağının Cilde Faydaları

Menekşe Yağının Cilde Faydaları

Güzellik ve bakım konusunda birçok doğal ve bitkisel üründen faydalanılmaktadır. Özellikle uzmanların tavsiyesi ile son yıllarda birçok doğal ürünün bu konuda çok faydalı olduğu anlaşılmıştır. Bu nedenle bu doğal ürünlerden güzellik ve cilt bakımı konusunda faydalanılmaktadır. Menekşe yağı da bu doğal ürünlerden birisidir. Özellikle menekşe yağının cilde faydaları saymakla bitmemektedir. Birçok konu da sağlığa faydası olduğu gibi bu bitkisel ürünün cildiniz için de birçok faydası bulunmaktadır.

Menekşe yağının kolay elde edilemiyor olması bu konuda ki şöhretinin az oluşuna da sebep olmuştur. Tonlarca menekşe damıtılır ancak çok azı yağ verebilmektedir. Kolay ulaşılmadığı için çok bilinmeyen bu ürün bilenlerin sıkça kullandığı bir bitkisel üründür. Bunun sebebi ise bu yağın gerçekten cilde çok büyük faydalarının bulunmasıdır.

Menekşe Yağı Faydaları

Menekşe yağının faydaları saymakla bitmemektedir. Birçok hastalığa, dökülen saçlara, cilt lekelerine ve genel olarak bütün cilde birçok faydası bulunmaktadır. Sakinleştirici özelliği ile dikkat çeken bu ürün ayrıca ağrı kesici olarak da kullanılabilir. Parfüm ve kozmetik ürünlerde de bu ürün sıkça kullanılmaktadır. Fakat menekşe yağının en çok tercih edildiği alan cilt ve saç bakımı alanıdır.

Menekşe yağının cilde faydaları saymakla bitmemektedir. Cildinizde bulunan kaşıntı ve kızarıklık sorunları için menekşe yağından faydalanarak bu şikayetlerinizi giderebilirsiniz. Bu durum egzama, sedef gibi cilt hastalıklarının menekşe yağı tarafından giderilebileceğini de göstermektedir. Menekşe yağı cildi oldukça rahatlatır ve aynı zamanda da nemlendirir. Cildi nemlendirdiği için de son derece ciddi bir koruma görevi görerek birçok cilt hastalığının önüne geçer. Sivilceleriniz için de bu mucizevi üründen faydalanabilirsiniz.

Menekşe Yağı Maskesi

Menekşe yağı maskesi ile son derece güzel, pürüzsüz, parlak ve alımlı bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 1 tatlı kaşığı lavanta yağı ve 1 tatlı kaşığı menekşe yağına yavaş yavaş 1 tatlı kaşığı kestane balını eklemek. Ve eklerken hızlı yoğunlaşmanın önüne geçmek için iyice karıştırmak. Hazırladığınız karışımı 6 saat dinlendirdikten sonra yüzünüze uygulayın. 45 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Menekşe yağının cilde faydaları araştırmanız sonucunda ulaşacağınız bu maske tarifi ile son derece güzel ve alımlı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.