Vipbakim

Işıl Işıl Ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Işıl Işıl Ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Doğru yiyeceklerle besleniyor olmak yalnızca vücudunuz için değil yüz güzelliğiniz içinde hayati önem taşıyor.  Deri hücrelerinizi güzelleştirirseniz güzel bir yüze de kavuşabilirsiniz. Cildiniz besinlerden ihtiyacı olanları almadığı sürece ne kadar uğraşırsanız uğraşın istediğiniz görünüme kavuşamazsınız. Lekelerinizi kapatmak, kuru bölgeleri nemlendirmek çok yağlı bölgelere müdahale etmek yerine alışveriş sepetinizi bu güzelim besinlerle doldurun hayalinizdeki güzelliğe kavuşun.

İlk mucizemiz badem. Badem E vitamini açısından zengin ve antioksidan görevinde bulunuyor ama en önemlisi yapılan araştırmalarla kanıtlanan UV ışınlarına karşı koruyuculuğu.Badem hücre zararına neden olan serbest radikallerden sizi koruyor.  Fıstık ezmesi veya yarım kase brokolide tükete bilirsiniz. Sivileleri ve gözleri tedavi eden turuncu sihirli değenek olarak da adlandırılan havuç aynı zamanda bir A vitamini deposu.  Ölü hücreler ve cilt yağımız gözeneklerimizi kapadığında havuç yemek faydalı olacaktır. Cilt kanseri hücrelerinin gelişimini de engelleyen  A vitamini deposu bu turuncu gıdayı hemen tüketmeye başlayın.

mukemmel-bir-cilt-icin-yapilmasi-gerekenler

Bitter çikolata evet yanlış okumuyorsunuz, bitter çikolata tıpkı bir ilaç gibi. Flavanol denen antioksidan madde güneş yıpranmalarına karşı cildi korurken,  ciltteki pürüzlüğü de gideriyor. Çok değil hergün bir miktar bitter çikolata yemek faydalı olacaktır.  Lekeleri ve kırışıklıkları içine sığdırdığı omega 3 ile gideren keten tohumu harika bir besin.  Ayrıca alerji ve kızarıklıkları önleyici etkisi de biliniyor.

mukemmel-bir-cilt-icin-ne-yemeli
Yeşil çay antioksidandır ve güneş ışınlarının zararlarına karşı korur. Yeşil çay enfeksiyon gidericidir. Aspir yağı pullanma eğilimi olan, aşırı kuru ve alerjik ciltleri nemlendirmekte birebirdir.  Ispanak sayesinde kansere karşı demir bir zırh elde edebilirsiniz. Bu sebzenin suyu hücrelerimiz tarafından emiliyor ve daha az kırışıklık olmasına etki ediyor. Tatlı patateste bulunan C vitamini kırışıklıklara birebir. Domates pişirilip yendiğinde cildinizi koruyan bir kalkana dönüşüyor. Cilt yaşlanmalarını ortadan kaldırıyor. Konserve tonbalığında bulunan selenyum cildi geriyor ve güzelleştiriyor yarım bir sandviçin arasına birazcık mucize eklemeye ne dersiniz ?

mukemmel-bir-cilt-icin-maskeler

Şimdi de uzak durmanız gereken besinleri sıralayalım. Tuzlu kuru yemişlerden, alkolden, kızarmış yiyeceklerden, rafine karbonhidratlardan kaçınmalısınız. Yani güzel bir yüz için güzel bir beslenme diyetinizin olması şart.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.