Vipbakim

Nemlendirici Maske Tarifleri

Nemlendirici Maske Tarifleri

Güzellik ve cilt bakımına özen gösteren insanlar kuru ciltler için en çok nemlendirici maskeleri merak ederler ve bu doğrultuda nemlendirici maske tarifleri araştırmasını yaparlar. Bu araştırma sonucunda, cilde uygulanacak maskeler ile kuru bir ciltten kurtulup güzel görünüm sağlamayı amaçlarlar.

Kuru ciltler için birçok nemlendirici maske çeşidi bulunmaktadır. Biz yazımızda en etkili ve en kısa sürede sonuç veren maskeleri sizinle paylaşıyor ve güzellik ve cilt bakımınıza katkıda bulunuyoruz.

Avokado Maskesi

İçerdiği vitamin ve mineraller aracılığı ile cildin nemlenmesini sağlayan avokado maskesini hazırlamak için yarım avokado ve 1 tatlı kaşığı bala ihtiyaç duyulur. Önce avokado ezilir ve ardından bal ile iyice karıştırılarak cilde uygulanır. 15 dakika beklettikten sonra bu maskeyi ılık su ile temizleyin.

Yulaf Kepeği Maskesi

Yulaf kepeği maskesi hazırlanarak kuru ciltler üzerinde kullanılan etkili maskelerden birisidir. Bu maske için 1 yemek kaşığı yulaf kepeği, 1 yemek kaşığı yoğurt, 2 tatlı kaşığı bal ve 1  çay kaşığı zeytinyağına ihtiyaç vardır. Tüm malzemeleri karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 – 20 dakika beklettikten sonra bol su ile cildinizi yıkayın.

Kahve Maskesi

Kahve maskesi, nemlendirici maske tarifleri arasından en çok sorulan ve uygulananlar arasındadır. Bu maske için 2 çay kaşığı kahve telvesi, 2 çay kaşığı toz kakao, 1 yemek kaşığı süt, 2 tatlı kaşığı bal gerekmektedir. Bu malzemeleri karıştırın ve parmak uçlarıyla masaj yaparak yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü bol ve ılık su ile yıkayın.

Yumurta Maskesi

Yumurta maskesi hazırlayabilmek için 1 adet yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı bal ve 2 çay kaşığı zeytinyağına ihtiyaç vardır. Bu malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maske aynı zamanda cildinizi beslemektedir.

Muz Maskesi

Bu maske için yarım muzu ezin, 2 çay kaşığı portakal suyu ve 2 çay kaşığı yoğurtla karıştırın. Maskeyi ılık su ile 15 dakika beklettikten sonra temizleyebilirsiniz.

Muz maskesi  gerek güzel kokusu, gerekse etkisi ile en çok tercih edilen nemlendirici maske tarifleri arasındadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.