Vipbakim

Nemlendirici Nasıl Kullanılır? Nasıl Uygulanır?

Nemlendirici Nasıl Kullanılır? Nasıl Uygulanır?

Nemlendirici Nasıl kullanılır ; Cildiniz hassastır  Bakım yapmak için bakım yapmayın. Cildinize bakım ürünü kullanırken doğru kullanıp kullanmadığınıza yanlış cilt tipinde cildinize zarar vereceğinizi unutmayın. Nemlendiriciler cilde ihtiyacı olan nemi ve sağlığı kazandırır yanlış uygulanması ise cilt yapısını bozar ve ciltte lekeler başta olmak üzere birçok soruna yol açar.

 

 Nemlendirici Nasıl Uygulanır

1 – Nemlendirici Kullanımında ilk olarak Cildinizi ihtiyacından fazla beslemeyin. Yüzünüzün tamamının nemlendiriciye ihtiyacı yoksa uygulama yapmak gereksiz olabilir. Alın bölgeniz ve yanaklarınız yüzünüzdeki diğer bölgelere göre daha kuru olacağından bu bölgelere uygulamak faydalıdır.

 

2 – Cilt tipinize uygun nemlendirici seçin ; Nemlendiricinizi cilt tipinize karma yağlı ya da kuru olarak tespit ettikten sonra seçin. Bayanların birçoğu bu konuda çok fazla yanılırlar ve yanlış ürünle cildi tahrip edebilirler bir uzmandan cilt analizinizi mutlaka yaptırın.

 

3 – Hafif nemlendiriciler ; Aldığınız nemlendiricinin hafif olması önemlidir. Ağır nemlendirici kullanımı gözeneklerinizi tıkar. Sonuç tedavi iken ziyan olur.

 

4 – Mevsimlere göre Nemlendirici seçimi ; Yazın tercih ettiğiniz nemlendiricinizi kışın değiştirmelisiniz. Yazın daha hafif nemlendiriciler kullanırken kışın soğuğa karşı sizi koruyan nemlendiriciler seçmelisiniz.

 

5 – Nemlendirici nasıl sürülür ; Nemlendiricinizi yüzünüze uygularken parmak uçlarınızla piyano hareketleriyle sürmek kan dolaşımınızı da hızlandırır. Bu hareketi yumuşak ve nazik yapın. Gözaltı kremi uygularken de bu parmak ucu hareketini mutlaka yapın. kan dolaşımını en az olduğu bölge gözaltlarımızdır.

 

6 – Nemli bir cilde nemlendirici sürmek daha etkilidir. Nemi daha fazla ciltte hapseder. Nemlendiricinizin altına uygulayacağınız bakım yağı üzerine sürülecek nemlendiriciyi daha aktif hale getirir.

 

7 – Yüzünüze fondöten sürmeden önce mutlaka nemlendirici sürmelisiniz. Nemlendiricinizi sürün ve cildinizin iyice emdiğinden emin olduktan sonra fondöteninizi yüzünüze uygulayın. Fondöteniniz yağlı değil kuru ise bu görüntü daha doğal durmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.