Vipbakim

Parlak Ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Bilmeniz Gerekenler

Parlak Ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Bilmeniz Gerekenler

Güzellik kavramı her kültürün içinde her toplumda bir yer edinmiştir ve herkes güzel olmak için çok eski zamanlardan bu kadar çaba sarf edilmiştir. Cilt güzelliğinin sırrı aslında doğada vardır kendi güzelliğinizi ortaya çıkarmak için sadece cildinizi tanıyor olmanız yeterli olacaktır.

cilt-guzelligi

Cildinizi Canlandırın

Cilt güzelliğinin önemli adımlarından biri cilt temizliğidir özünde kil olan ürünleri kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır tıkanmış olan gözeneklerinizi açar cildi aydınlatır.

Cilt İçin Uyku Düzeni

Herkesin bildiği tabir olan güzellik uykusu boşuna söylenmiş olan bir söz değildir gerçekten düzenli olarak uykuyu almak cilt güzelliği için altın bir kuraldır. Ciltte oluşan hasarlar uyku sırasında onarılır.

cilt-guzelliginin-sirlari

Cilt güzelliğinin sırrı sakin olmakta gizlidir. Çok stres altında kalmanız sizin cildinizi yormanıza sebep olacaktır. Bunun içinde düzenli nefes almak uygundur.

Nemin Önemi

Cildinizin ihtiyacı duyduğu nemi vermelisiniz yattığınız odanızı nemlendirmeli veya buhar banyoları yapmalısınız.

cilt-nemlendirici

Aşırı Sıcak Veya Soğuk Ortam Değişikliği Yapmayın

Soğuk bir yerden sıcak bir ortama geçmek cildiniz için pekte iyi bir durum değildir. Sıcak bir yerden soğuk bir ortama geçerken cildiniz kendini o ortama alıştırmaya çalışırken çok fazla çaba sarf eder ve bu cilt için sarsıcı bir durumdur.

Tatlı Krizlerine Dikkat

Cilt güzelliğinin sırları olan gençlik için az çikolata yemek önemli. Çikolata isteğinizi köreltmelisiniz, çünkü çok fazla çikolata şeker tüketmek nasıl kilo alımını artıyorsa cilt yüzeyinde kırışıklıklara da sebep oluyor.

cilt-bakimi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.