Vipbakim

Peeling nedir, ne işe yarar? Evde peeling maskesi nasıl yapılır?

Peeling nedir, ne işe yarar? Evde peeling maskesi nasıl yapılır?

Cildimi bizim en değerli hazinemizdir. Belki de hayatımıza baktığımız zaman; hem bakım olarak hem de çeşitli maskeler olarak zaman harcamamız gereken bölgelerden birisidir. Sivilceler ve aynı zamanda siyah noktalar; cildimizi gerektiğinden veya olduğundan daha yaşlı ya da daha bakımsız gösterebilir. Bunun önüne geçmek için ise muhakkak bakım yollarını denemelisiniz. Peeling ve maskeler bu bağlamda en çok ihtiyacıma yarayan yöntemlerdendir. Yüz peelingi nasıl yapılır; bu sorunun cevabını arayacağız.

Peeling Nedir?

Peeling, bir temizlik önerisi olarak karşımıza çıkabilir. Kısacası ve aslında çok daha net olarak bir örnek vermek gerekirse; nasıl tozlu bir masanın üzerinden tozları silersiniz ve parlak; tam olarak peeling de öyle bir etki yaratacaktır. Yüzünüzde ki ölü derilerden kurtulacaksınız ve daha sonrasında da; hem daha parlak hem de daha temiz bir cilde sahip olacaksınız.

Peeling Çeşitleri

Çok fazla olmamakla birlikte; cildinizde ki duruma göre farklı farklı peeling yöntemleri bulunmaktadır. Orta derinlikte, yüzeysel ve derin peeling olarak 3 farklı peeling bulunmaktadır. Bu sayede hem ölü hücreler temizlenecektir hem de cildimizi istediğimiz canlılıkta olacaktır.

Peeling Nasıl ve Nerelere Uygulanır?

Peeling; göz çevresi ve aynı zamanda dudak çevresi olmak üzer yüzümüzün her bölgesine yapılabilmektedir. Dairesel şekilde yapacağınız bu peeling sayesinde cildinizde kirden arınacaktır. Peeling sonrasında yüzünüzü bol ılık su ile yıkamanız; çok daha tkili olacaktır.

Peeling Uygulama
  • Güneşin etki ettiği lekeleri ortadan kaldıracaktır.
  • Akne ve akne izleri derinlemesine olmasa bile; normal bir şekilde geçecektir.
  • Cildinizde oluşan geniş gözenekler zaman içerisinde daralacaktır.
  • Yüz peelingleri, zaman içerisinde cildimizde ki kırışıklıkları da giderecektir.
Yüz Peelingi Tarifi

Toz şeker ve saf zeytinyağı ile yapabileceğiniz bu tarif sayesinde; ölü derileri en ince ayrıntısına kadar çıkartabileceksiniz. 1 çay kaşığı saf zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı toz şekeri iyice karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak yedirin. Hafta da bir kez uygulayabileceğiniz bu maskeyi, cildinizde 5 dakika bekletin ve daha sonrasında ılık su ile cildinizde ki peelingi temizleyin. Daha sonrasında ise cildinize istediğiniz bir nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.