Vipbakim

Pratik Güzellik Önerileri

Pratik Güzellik Önerileri

Kadınlar için güzellik kavramı bir bütündür ve cilt bakımı, saç ve tırnak bakımı, fit bir vücut hepsi buna dahildir. Tüm bunlara aynı anda bakım yapmaksa oldukça zorludur. Bu nedenle sizin için fark yaratacak bir kaç önerimiz var.

Kadınlar için eller kadar tırnaklar da önemlidir. Bakımlı bir kadın tırnaklardan anlaşılır. Manikür güzel bir görünüm sağlasa da tırnakları yıpratır. Bu yüzden zeytinyağı ve limon suyu karışımını tırnaklarınıza sürerek bekleyin. Hem tırnaklarınız güçlenir, hem de daha beyaz ve parlak bir görünüm kazanır.

Dudaklarda kuruluk ve derinin soyulması zaman zaman her kadının yaşadığı bir sorundur. Özellikle de kışın yaşanan bu durum için gece yatmadan dudaklarınıza limon sürün ve öyle uyuyun. Dudaklarınız daha nemli ve parlak olacaktır.

Parlak bir cilt herkesin hayalidir. Bunun çaresi ise C vitaminidir. Limon suyunu cildinize sürüp bekleterek daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu şekilde güneşe maruz kalmamaya özen gösterin. Limon suyu kırışıklıklara karşı da oldukça etkilidir.

Güzel bir gülüş için bembeyaz dişler istiyorsanız soda ve limon suyu karışımını dişlerinize sürerek iki dakika bekleyin ve sonra fırçalayın.

Dirsek ve diz kapakları zamanla sertleşebilir. Bunu yumuşatmanın yolu ise zeytinyağı ve bal karışımı sürmekten geçiyor.

Kötü kokuyu engelleyen limon, bakteriler de öldürür. Bu nedenle doğal deodorant isteyenler limon sürmeyi deneyebilir.

Dudak parlatıcınızın içine nane yağı ya da tarçın yağı katarsanız dudaklarınız daha dolgun olacaktır.

Bilekleriniz ya da boynunuza vazelin sürüp üzerine parfüm sıkarsanız kokunuz daha kalıcı olacaktır.

Daha dolgun dudaklar için dudaklarınızın orta kısımlarına açık renk dudak kalemi kullanın. Daha sonra rujunuzu sürün.

Yüzünüzde uyku sonrası şişlik olmaması için yüksek yastıkta uyuyun ki kan dolaşımı daha hızlı olsun.

Ayaklarınız kurumuş ve çatlamışsa akşam yatmadan önce vazelin sürerek streçle sarın ya da şampuanla ovduğunuz ayaklarınıza çorap giyerek yatın. Sabah yumuşacık ayaklarla kalkacaksınız ve çatlaklar bir kaç uygulama sonrası azalacaktır.

Eğer saçlarınız seyrekse saç ayrımlarına süreceğiniz far sayesinde ten görünümünü kapatarak daha yoğun saçlarınız varmış gibi görünecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.