Vipbakim

Sağlıklı Bir Cilt İçin Kolajen Miktarını Arttırma Yolları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Kolajen Miktarını Arttırma Yolları

Cildin sıkı görünmesinin kolajen üretimi ile doğrudan bir ilgisi vardır. Cildinizde bulunan kolajen ne kadar çok ise cildiniz daha az kırışıklara sahip olacak, çok daha genç bir cilde kavuşmuş olacaksınız. Kolajen üretimini arttırmanın birçok farklı yolu olduğu bilinmektedir. Elbette en iyi yöntem olarak doğal yöntemlerin seçilmesi gereklidir. 

Kolajen üretimini arttırmak için önerilen yöntemleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bu yöntemleri tekrar etmeniz sayesinde çok daha geç bir cilde sahip olabilirsiniz. Ciltte kırışıklık oluşması kadınların en çok korktuğu sorunlar arasında yer almaktadır. Bu sorundan kurtulmak için önereceğimiz doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler için gerekli olan malzemeleri her yerden kolay bir biçimde bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Kolajen Üretimi İçin Kullanılacak Gıdalar

Kolajen üretimini arttırmak oldukça basittir. Bunun için kolajen üretimini arttırdığı bilinen gıdaları almalı ve düzenli olarak bu ürünleri kullanmalısınız. Kolajen üretimi için kullanabileceğiniz gıdalar arasında ilk sırada yaban mersini bulunmaktadır. Yaban mersini sayesinde cildinizin kolajen üretimininde büyük bir artış meydana gelecektir. Bununla birlikte bu ürün kolajen fiberlerinin çok daha sıkı olarak bağlı olmasını sağlamaktadır. Bu ürün dışında kullanabileceğiniz diğer bir gıda ise beyaz çaydır.

Beyaz çay cilt dokularını yenileyen bir ürün olduğu için faydalıdır. Koyu yeşil renkli yapraklara sahip olan sebzeler de kolajen üretimini arttırmaktadır. Bu ürünler içinde A ve C vitamini fazla olduğu için kolajen üretimi de artmaktadır. Bunun dışında ise havuç, sarımsak ve avokado gibi çeşitli ürünler de kolajen üretimini arttırmaya yaramaktadır. Bu ürünleri düzenli bir biçimde kullanabilirsiniz. Kolajen üretimini arttırmak için belirli doğal maskeler de hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Malzemeler ve yapılış biçimleri yazımızın içinde yer almaktadır.

Yumurta ve Salatalık Maskesi ile Kolajen Üretimini Arttırın

Bu karışım için gerekli olan malzemeler arasında birkaç tane salatalık, yumurta beyazı ve 5 damla lavanta yağı yer almaktadır. Karışımı hazırlamak için salatalıkları çok ufak olacak biçimde dilimleyin ve sonrasında tüm malzemeleri bir kabın içine karıştırın. Sonrasında bu karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika boyunca bekleyin. Bu karışımı haftada bir kere kullanmanız gerekli etkiyi gösterecektir.

Avokado ve Kivi Maskesi Kullanımı

Kolajen üretimini arttırmak için kullanabileceğiniz doğal maske tariflerinden birisi de avokado ve kivi maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak ve uygulamak oldukça basittir. Bu doğal maske için yarım avokado ve yarım kivi yeterli olacaktır. Bu iki malzemeyi ezin ve sonrasında karıştırın. Oluşan maskeyi cildinize sürün ve bir süre boyunca etki etmesi için bekleyin. Daha sonrasında maskeyi yarım saat boyunca bekleyin. Sonrasında ılık su ile birlikte durulama yapabilirsiniz. Sonra nemlendirici sürmeniz faydalı olacaktır. . Kolajen üretimini arttırmak için önerilen yöntemleri bu şekilde hazırladıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.