Vipbakim

Sağlıklı Bir Cilt İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sağlıklı Bir Cilt İçin Ne Yapmak Gerekir?

Işıl ışıl ve sağlıklı bir cilt için sağlıklı beslenmek kadar cilde özen göstermek de önemlidir. Kusursuz sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyorsanız yazdığımız önerilere bir göz atın.

Sağlıklı Bir Cilt için Narenciye Tüketin

Bol bol tüketilen limon ve portakal cildinizde detoks görevi görür. C vitamini açısından zengin olan bu meyveler cildinizi güzelleştirmek için gerekli.

Sağlıklı Bir Cilt için Doğadan Çaylar Tüketin

Düzenli olarak günde en kötü 1 bardak bitki çayı için. Her gün farklı bitki çayı da içebilir bir gün içinde 2 – 3 farklı bitki çayı da içebilirsiniz.

Çikolata Yiyin

Bitter çikolatanın içinde bulunan antioksidan maddesi cilt için süper. Normal çikolatanın neden olduğu sivilce sorununu bitter çikolata yiyerek önleyebilirsiniz.

Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Su İçin

Su hayattır. Gerçekten öyle susuz kalan vücut çabuk yıpranır, erken kırışır ve pul pul ciltte dökülmeler oluşur. Bunun için gün içinde 2 litreden az su içmemeye özen gösterin.

Sağlıklı Bir Cilt için Düzenli Uyuyun

8 saat uyumak güzellik için en önemli etken. Az uyumak cildin yorgun görünmesinde en büyük etken.

Sağlıklı Bir Cilt için Sürekli Masaj Yapın

Geceleri uyumadan önce temizlediğiniz cildinize nemlendiricinizi sürerken masaj yapın. 2 – 3 dakika cilde yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırarak cildin yaşlanmasını geciktirir.

Güneşe Dikkat

Tamam hepimiz bronz yanık tenli olmak istiyoruz fakat güneş ışınları cildimizi yaşlandırmakta başarı sergileyen bir faktör. Koruyucu kullanmadan kesinlikle güneşe çıkmayın.

Sağlıklı Bir Cilt için Cilt Bakımı

Her hafta sonu cildinize farklı bir maske veya peeling uygulayın. Alışkanlık haline getirdiğinizde maske uygulamasını cildiniz daha bakımlı ve daha sağlıklı olacaktır.

Sivilcelerle Mücadele

Ucu beyazlamış sivilceleri sıkmak tabiî ki doğru olarak kabuk edilmiyor fakat steril olan aletlerle ve pamuk yardımı ile temizlerseniz güzelliğinizin de ortaya çıkmasını sağlarsınız.

Düşman Siyah Noktalar

Cildi lekeli gösteren siyah noktalarla mücadele etmek için cildinize düzenli olarak buhar banyosu yapın. En kötü ihtimalle siyah nokta bantlarından kullanarak siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kahkaha Atın

Sürekli gülen bir cilt en güzel duran makyajınızdır. Gülümseyen bir cilt her daim sağlıklı pembe ve canlı görünür.

Sağlıklı Bir Cilt için Spor Yapın

Spor her türlü cildinizi formda tutan bir olgudur. Zayıf ve fit vücuttan tutunda toksinleri atmaya kadar sporun faydalarını cildinizde görebilirsiniz.

Cildinizi Nemli Tutun

Sürekli olarak cildi nemli tutmak cildinizin yaşlanmasını önler. Nemli kalan cilt yaşlanmaz ve kırışıklık oluşmaz. Gece gündüz kremlerinizi daha yoğun sürmek cildinizi daha pürüzsüz yapmaz. Yeterli derecede sürmeye özen gösterin.

Dudakları Nemlendirin

Yazın sıcaklardan kışın ise soğuklardan dudakları koruyan koruyucu kremleri sürmeyi ihmal etmeyin. Dudaklardaki ölü derinin oluşmasını da engelleyen bu kremler dudakların daha güzel görünmesine yardımcı olur.

Makyaj Yerine Sadelik

Sürekli cildinize yoğun makyaj uygulamayın. Arada cildiniz nefes almalı. Sadece bir güneş koruyucu ve üzerine allık kullanmak sizi hem güzel hem de doğal gösterecektir.

Yüzünüze Fırça Kullanın

Yüze peeling yapar gibi yüz fırçası uygulayın. Cildinizi hareketlendirecek bu temizleme yöntemi kan akışını hızlandırarak cildinize pembelik katacaktır..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.