Vipbakim

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yapmalıyız?

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yapmalıyız?

Sağlıklı bir cilt birçok kişinin hayali olmaktadır. Ve sağlıklı bir cilt için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadırlar. Peki, gerçekten ne yapmamız gerekiyor sağlıklı bir cilt için?

Sağlıklı Bir Cilt İçin Gerekli Olanlar

Herkes sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Özellikle de bunu isteyenler kadınlar olmaktadır. Güzel bir cilde sahip olmada genlerin yanı sıra yapılan bakımlarında oldukça fazla önemi bulunmaktadır. Düzenli uyumak, uygun saatlerde uyuyup uygun saatler de uyanmak sizin bedeniniz ve beyniniz kadar cildinize de etki etmektedir. Cildinizin yorgun görünmemesi için günlük bir 7-8 saat uyumanız sizin için yeterli olacaktır. Narenciye türlerinden hepsini bol bol tüketmelisiniz. Limon özellikle bu konu da birebir olmaktadır.

Çünkü hem iç organlarınızı korur hem de cildinize en büyük faydayı sağlar. Cildinize düzenli olarak masaj yapmanız da fayda vardır. Akşam makyajınızı temizledikten sonra mutlaka nemlendirici yardımı ile masaj yapmalısınız. Güneşten korunmanız da sağlıklı bir cildin ön koşulu olmaktadır.

Birçoğumuz bronzluk için güneş altına yatıyoruz. Ancak bu faydalı bir şey değildir. Sivilce sıkmak aslında çok da tavsiye edilen bir şey olmamaktadır. Ancak ucu beyazlamış olan sivilceyi bir pamuk yardımı ile mutlaka sıkmanızda yarar vardır. Bitter çikolata tüketmeniz de cildinize fayda sağlayacaktır. Beyaz ve sütlü çikolata yerine bol bol bitter çikolata tüketin. Egzersizlerin faydası saymakla bitmemektedir. Ve cildiniz için de bol bol egzersiz yapmanız faydalı olacaktır. Bitkisel çaylar cildinizi beslemektedir. Her türden bitki çaylarını tüketmeye özen göstermelisiniz. Daha az makyaj yapmaya olabildiğince özen göstermeniz gerekmektedir. Bunun yanında kuru bir cildiniz varsa haftada iki kez fırçalamanız da büyük yarar vardır. Kırmızı şarap konusu biraz şaşırtıcı olacak ancak gerçek bu ki kırmızı şarap tüketmek cildinize faydalı olacaktır.

Sağlıklı Bir Cilt

Yukarıda da bahsedildiği gibi sağlıklı bir cilde sahip olmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bunlar ile birlikte sağlıklı bir cilt isteniyorsa mutlaka öncesinden ona göre davranmak gerekmektedir. Çünkü zamanla bozulan ciltler için geri dönüş biraz daha zorlaşmaktadır. O yüzden erken yaşlardan itibaren cildiniz için gerekli önlemleri almanızda fayda vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.