Vipbakim

Sağlıklı Ve Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Altın Öneriler

Sağlıklı Ve Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Altın Öneriler

Hiç şüphesiz ki her bayan sağlıklı, ışıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı istemektedir. Tabi sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Güzel bir cildin püf noktaları yaşam biçimi, beslenme biçimi, stres, yorgunluk, uykusuzluk, alkol ve sigara kullanımı gibi faktörlerin varlığından geçmektedir.

guzel-bir-cildin-puf-noktalari

Sağlıklı Cilt Nedir?

Kişinin sağlık durumu ile cilt sağlığı arasında paralellik vardır. Tüm çevresel ve genetik faktörler cilt sağlığı üzerinde etkendir. Bununla birlikte kişinin tempolu yaşam biçimi, dengesiz beslenme durumu, stres, yorgunluk, uyku düzensizliği, alkol ve sigara kullanımı cilt sağlığını bozmakta ve cilt güzelliğine ket vurmaktadır. Ama bu tür olumsuzluklardan uzak duran kimselerin ciltleri parlak, nemli ve pürüzsüzdür ve sağlıklı bir cilde sahiptirler.guzel-bir-cilt

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Güzel bir cildin püf noktaları arasında ilk sırayı stresten uzak sakin yaşam koşullarının sağlanması almaktadır.  Daha sonra ise beslenme düzeninin olması ve vücudun ihtiyaç duyduğu besinlerin, vitaminlerin tüketilmesi gerekmektedir. Cilde hayat veren temel besin kaynağı ise sudur. Günlük ortalama 6-8 bardak su tüketimi cildin nem dengesini koruyarak cildin esnemesine yardımcı olmaktadır.

guzel-bir-cilt-icin

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

Günlük olarak ılık duş almak güzel bir cildin püf noktaları arasındadır ve cildin gözeneklerini açarak nemli kalmasını sağlayacaktır. Duş alırken yumuşak ve dairesel hareketlerle cilde masaj yapmak vücudun sıkılığını ve esnekliğini artıracaktır. Duştan sonra mutlaka bir nemlendirici ile cildin ovalanması gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.