Vipbakim

Sarımsağın Cilde Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın Cilde Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın faydalarını ve bir çok hastalıkta tedavi amaçlı kullanıldığını artık çoğumuz görsel ve yazılı medyadan biliyoruz. Hergün çiğ olarak yenilen bir sarımsağın antibiyotik etkisinin olduğunu ve vücudu virüslere karşı koruyucu olduğunu söylememize birl gerek yok. Sarımsağın kullanım alanlarından biride güzellik sektörüdür. Kullandığımız bir çok cilt bakımı ürününde içerik olarak sarımsaktan faydalanıldığını biliyor musunuz?

Sivilceler için özellikle sarımsak harika bir ilaç. Sivilce zaten iltihaplı bir hastalık olduğundan antibiyotik etkisi olan sarımsağı sivilceler için kullanmakta oldukça mantıklı. Şimdi gelelim cilt hastalıklarında sarımsağın nasıl kullanılabileceğine.

Sivilceler için:

Her gün 2 diş çiğ sarımsak havanda ezilerek lapa haline getirilir ve çok fazla olmamak kaydıyla sivilcelerin üzerine bir pamuk yardımıyla sürülürse antiseptik özelliği nedeniyle sarımsak sivilceli bölgenin tedavisi sağlarken cildin bu bölgesinin kendisini onarmasına yardımcı olur. Çok fazla sürmemeye özen gösterin. Sivilce üzerinde 20 dakika beklemesi kafi.

Uçuklar için:

Uçuk tedavisinde sarımsağın kullanımında aynı sivilceler için kullanımıyla aynı. Uçuk olan bölgeye süreceğiniz sarımsak suyu uçuğunuzun tedavisi sağlayacaktır. Biraz yakabilir sakın korkmayın bu gayet normal.

Ciltteki sedef için:

Sedef hastalığında sarımsak yağından faydalanıyoruz. Aktarlardan satın alabileceğiniz sarımsak yağını ciltteki sedef olan yerlere sürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.