Vipbakim

Saunanın Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Saunanın Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Bakım yapmak, kadınların en doğal haklarından birisi olduğu gibi aynı zamanda da aksatılmaması gerekilen eylemlerinde başında gelmektedir. Bir bakımı kaçırdığımız zaman bile; ne kadar farklı göründüğümüzü anlayabiliyoruz ve bu bakımdan dolayı da o farklılığı gidermeye çalışıyoruz. Kimi bakım türleri de bu anlamda bizleri biraz zorluyor diyebiliriz. Özellikle de sauna bakımı oldukça yanlış bilinen ama aslında doğru yapıldığı zaman en etkili bakım türlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sauna ve cilt bakımı nasıl yapılır, bunu inceleyeceğiz.

Saunanın Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Sauna maalesef ülkemizde yanlış kullanımı yaygınlaştırmaktadır. Bildiğiniz üzere saunanın içerisinde mentollü su bulunur ve aynı zamanda %20-25 oranında nem bulunmaktadır. Ama ülkemizde bu oran %75 oranında olmaktadır. Bu da gereken etkiyi göstermediğinin kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır. Normal şartlar altında ise; saunadan sonra buhar banyosuna girmek gerekmektedir. Bunun nedeni ise; cildin tekrar nem kazanması ve aynı zamanda da ciğerlerin tekrar nemi yerine gelmesini sağlamaktadır.

Saunada Cilt Bakımı 

Saunaya girmeden önce muhakkak ılık bir duş almalıdır ve bununla birlikte aynı zamanda da; mümkünse kese uygulaması yapılmalıdır. Bu sayede hem ölü deriden kurtulmuş olacaksınız hem de gözenekleriniz oldukça açılmış olacak ve girdiğiniz saunadan en etkili şekilde çıkmış olacaksınız.

Bunun akabinde saunaya girdiğiniz zamanda ise; en etkili şekilde kılcal damarlarınız açılacak ve bu sayede de oldukça etkili bir bakım yöntemi denemiş olacaksınız. Aynı zamanda da ter bezleri çok daha aktif bir şekilde çalışacağı için; saunanın etkisini hemen olmasa bile; bir süre sonra en derin şekilde hissedeceksiniz.

Bunun dışında ise; saunaya girmeden önce farklı şekillerde kremlerin kullanılması gerektiğini önerenler olabilmektedir. Bunun ne kadar yanlış bir davranış oluğunu söylememiz de fayda var. Saunaya girmeden önce vücudumuza sürdüğümüz kimyasallar; sauna esnasında nem olması nedeniyle;  erimekte ve vücuduma direkt olarak temas etmektedir. Özellikle de ısıya duyarlı olmaları veya çözünürlüğü daha fazla olması nedeniyle; direkt olarak vücudumuzda etki gösterecektir ve bu da oldukça zararlı bir yöntemdir. Bunun yerine sauna da parmak uçlarınızda vücudunuza masaj yapın veya yaptırın. Bu sayede de 2 ay gibi bir sürede; sonucunu almaya başlayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.