Vipbakim

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı

Sigara kullanan kişilerin cildinde zamanla cilt rengi daha da koyulaşır ve buna çözüm ise sigara içenler için cilt bakımı yapmaktır. Ben kesin çözüm istiyorum diyenler için sigarayı bırakmayı önerebiliriz. Ancak yine de cildinizde sigara etkileri devam edecektir. Bunun için de yine cilt bakım ürünleri uygulamanız gerekecektir. Peki bu tip ciltler için ne gibi bakımlar yapmalı?

Sigaranın Cilde Etkileri

Sigara içilen evlerde perdelerde, duvarlarda bir sararma olduğunu fark etmişsinizdir. Hatta sigara içen erkeklerin bıyıkları da zamanla sararmaktadır. Bu etkileri yapan sigara canlı bir doku olan cilde çok daha fazla zararlı etki bırakacaktır. Ciltte sararmış, solgun bir görünüme sebep olacaktır. Zamanla ten renginin karardığı gözlemlenecektir. Göz altındaki morluklar daha belirgin hale gelecektir. Cilt lekeleri oluştuğu da gözlemlenmektedir. Tüm bu olumsuz etkilerden kurtulmanın en kesin yolu sigarayı bırakmaktır. Cilt bakım maskeleri de cildinizi bir nebze olsun yenilemek için işe yarayacaktır.

Cilt Bakım Önerileri

Sigara nedeniyle ciltte sararma olması aslında ciltte biriken toksinlerin işaretidir. Yapılması gereken de bu toksinlerden kurtulmaktır. Bunun için deneyebileceğiniz bir kaç yöntem mevcut.

Armut cilt için oldukça yararlıdır. Gece yatmadan önce bir armudu blenderden geçirin ve suyunu cildinize sürün. Bu şekilde sabaha kadar kalabilir. Ancak cildinizi gerecektir. Rahatsız olursanız yıkayabilirsiniz. Armut ciltteki gözenekleri temizler, ten rengini açar, ciltteki sarımsı lekeleri alır. Bu nedenle düzenli olarak uyguladığınız takdirde cilt renginizde açılma fark yok edeceksiniz.

Sigaranın Oluşturduğu Kırışıklıklara Karşı

Sigaranın ciltte bıraktığı en kalıcı etki belki de yaşlanmadır. Çünkü sigara erken yaslanmaya sebep olur, ciltte kırışıklıklar oluşturur. Buna karşı da bir kür  uygulayabilirsiniz.

Bir adet olgun avokadonun yarısı, 2 tatlı kaşığı bal ve yarım limon suyunu bir kasede karıştırın. Avokadoyu püre haline getirin. Sonrasında yüzünüze sürebilirsiniz. Özellikle kırışıklıkların yoğun olduğu yerlere sürmeyi ihmal etmeyin. Bir saat kadar bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu kürü düzenli olarak uygulamaya çalışın.

Sigaranın cilde zararları zaman içinde ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kurtulması da zamanla olacaktır. Bu yüzden kürleri düzenli olarak uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.