Vipbakim

Sirke İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sirke İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı, kadınların vazgeçemediği bakım türlerinden bir tanesidir. Bakımlı olmak bir kadına en iyi gelen şeylerden bir tanesidir, her ne kadar kimi zaman aksatılıyor olsa bile; aksatılan gün için bir gün sonra çok daha etkili bakımlar uygulanmaktadır. Bakım yaparken her zaman kremler veya vücut sütleri, buna benzer şeyler kullanıyoruz. Aslında bakım yapmak istiyorsak, daha açık bir ifadeyle bakımdan güzel sonuçlar almayı umuyorsak, doğal yolları tercih etmeliyiz. Tam da böyle bir kıvamda ürünle bakım nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız. Sirke ile cilt bakımı nasıl yapılır, sorusuna sizler için cevaplıyoruz.

Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesi, bileşeni kuvvetli bir maddedir, bu bakımdan dolayı direk olarak cildi nüfus etmemesi gerekmektedir. Bu durumun önüne geçmek için ise yapmanız gereken aynı oranda su ile seyreltmek olacaktır. Oluşturduğunuz karışımları pamuk yardımı ile lekeli olan yerlere uygulayın, bu işlemi lekeleriniz bitene kadar devam ettirebilirsiniz. Eğer hassas bir cilt yapınız bulunuyorsa 2 günde bir bu formülü uygulamalısınız. Aynı zamanda su ile yaptığınız sirke karışımını gece yatmadan önce kullanmalısınız, aksi takdirde güneş ile tepkimeye giren sirke yüzünüzü tahriş edecektir.

Sivilcelere Elma Sirkesi 

Sivilceler, kadınların kabusudur. Ne yaparsak yapalım onlardan kurtulamıyoruz, aksi gibi kurtulamadığımız an yeni sivilceler ortaya çıkıyor. Herhangi bir kaba 1 litre su doldurun ve içerisine 1 yemek kaşığı sirke dökün, bu karışımı oluşturduktan sonra yüzünüze bir havlu veya pamuk yardımı  ile yedirin, 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve bu durumu alışkanlık haline getirin.

Vücudunuzu Sıkılaştırın

Elma sirkesi sayesinde vücudunuzun sıkılaştığına tanıklık edeceksiniz. Küvetinizi su ile doldurun ve 250 ml kadar elma sirkesi ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra küvete girin ve elinizin ulaşabildiği her yere dairesel hareketlerle bu karışımı nüfus ettirin ardından ılık su ile duş alarak banyodan çıkın. Cildinizin ne kadar sakin ve kendini toparlamış olduğunu göreceksiniz.

Güneş Yanıklarından Kurtulun

Su ile kendi özünden biraz uzaklaşmış olan elma sirkesi, güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olacaktır. 1 litre suyun içerisine 4 yemek kaşığı su dökün ve bunu pamuk yardımı ile yanıklarınıza uygulayın, güneş lekelerinizden yavaş yavaş kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Sirke İle Cilt Bakımı

Gözeneklerinizin sıkılaşmasını ve aynı zamanda cilt lekelerinizin yok olmasını istiyorsanız; elmas sirkesi ve su harika bir tonik etkisi yaratacaktır. Yarım litre suyun içerisine atacağınız 1 yemek kaşığı elma sirkesi, gayet güzel ve etkili bir karışım olacaktır. 5 dakika bekledikten sonra, cildinizi ılık su ile durulayın.

  Elma Sirkesi Maskesi

1 fincan maden suyu ile bir fincan elma sirkesini karıştırın, unutmayın ki elma sirkesi asidik madde barındırmamalıdır. Sabah ve akşam olmak şartıyla günde 2 kere cildinize uygulayın ve 30 dakika bekledikten sonra durulayın, sivilce ve lekeleriniz gözle görülür derecede azalacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.