Vipbakim

Sırtınızdaki Sivilceler İçin Doğal Yöntem

Sırtınızdaki Sivilceler İçin Doğal Yöntem

Sırttaki sivilceler pek çok kişinin mücadele ettiği sorunlar arasında yer alır. Bu durum rahatsız edici bir görüntü meydana getirir. Sivilcelerin sırtta olması sağlıklı uyuya da engel olmaktadır. Özellikle büyük sivilceler için bu durum daha ciddi boyutlardadır. Bu sorundan kurtulmak için evde doğal malzemeler ile hazırlanacak çeşitli karışımlar mevcuttur.

 

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

Sırttaki sivilcelere doğal çözüm için en çok kullanılan malzeme elma sirkesidir. Elma sirkesi gerek sırtta gerekse vücudun diğer bölgesinde bulunan sivilcelerden kurtulmak için son derece faydalıdır. Sirkenin anti bakteriyel özelliğe sahip olması sivilceye yol açan bakterilerin ve iltihabın oluşmasına engel olmaktadır. Bu sayede yeni sivilce oluşumu önlenmekte ve pürüzsüz bir cilde sahip olunmaktadır.

Bir yemek kaşığı elma sirkesi bir bardak su ile karıştırılır. Daha sonra sırtta sivilce bulunan bölgeye bu karışım masaj yapılarak sürülür. On dakika kadar beklendikten sonra elma sirkesinin bulunduğu bölge ılık su ile yıkanır. Ardından iyice kurulanarak su bazlı nemlendirici karışımın uygulandığı tüm bölgeye sürülür.

Sırttaki Sivilcelere Doğal Tedavi

Sırttaki sivilcelere tedavi için kullanılan besinlerin başında patates gelmektedir. Tedavinin faydasından yararlanabilmek için pişmiş patates sivilcenin bulunduğu bölgeye koyulur. Bu sayede cilt temizlenirken aynı zamanda daha canlı ve doğal bir görünüme kavuşur. Eğer pişmiş yerine çiğ patates tercih edilecekse sivilcenin olduğu yere bir dilim çiğ patates koyularak on dakika bekletilir. Bu uygulama sivilcelerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Sivilceler için etkili doğal besinlerden biri de domatestir. Bilindiği üzere domates antioksidan özelliğine sahiptir ve içerisinde bol miktarda vitamin bulunur. Sivilcelere tedavi için domates isteğe bağlı olarak çiğ ya da pişmiş biçimde kullanılabilir. Püre haline getirilip sivilceli bölgeye sürülerek de uygulanabilir.

Sırttaki Sivilceler İçin Doğal Yöntemler

Sırttaki sivilcelerden kurtulmak için kullanılan doğal besinlere bakıldığında bunlar içerisinde sarımsak, karbonat, zeytinyağı, tarçın, bal, salatalık, limon suyu, yulaf ezmesi, nane, zerdeçal ve daha birçok besin yer almaktadır. Bu besinlerin her biri hem sırtta hem de vücudun diğer yerlerindeki sivilceler için çare olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.