Vipbakim

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Pek çok ziyaretçimizin şikayetçi olduğu ve “sivilce izleri nasıl geçer” diye ısrarla sorduğu bu soruya, yazımızda bir takım öneriler ve doğal yöntemlerle neler yapılması gerektiği hususunda aydınlatıcı bilgiler vereceğiz.

Pek çoğumuz için adeta kabus olan sivilce izleri ergenlik döneminden bu yana süre gelen ve dönem dönem artarak dönem dönem azalan ancak çoğu zaman iz bırakan şekilde özellikle yüz bölgesinde kalıcı olabilmektedir. Sivilce izlerinin kalıcı olmasında en büyük etken ise yine kendimizdir. Sivilceleri sıkmak, oynamak, el alışkanlıkları gibi pek çok sebeple sivilceyi kaşımak, deri altında oluşan sivilcenin doğal sürecini bozmakta ve yayılmasına davetiye çıkarmaktadır. Ayrıca vücudun doğal onarıcı yapısına bırakmadığımız için sivilceler bu durumlarda çok daha uzun zamanlarda iyileşme süreci göstermekte ve genellikle kalıcı izler bırakmaktadırlar.

Sivilce İzleri İçin Tavsiye ve Öneriler

İlk olarak sivilce izleri ile uğraşmamak için kişi, yüz veya burun bölgesi başta olmak üzere sivilcelere el ile müdahale etmemelidir. Ancak takıntı seviyesinde olan sivilce sorununa mutlaka müdahale edilecek ise sonrasında o bölge mutlaka temizlenmeli ve arındırılmalıdır.

Sivilce izleri için uygulanabilecek pek çok kozmetik ürün olsa da ziyaretçilerimiz daha çok doğal yöntemlerle oluşturulan ve etkili sonuçları olduğu daha önceden denenmiş olan yöntemleri sorgulamakta ve tercih etmektedirler. Sizde birazdan paylaşacağımız evde yapılabilecek doğal yöntemler ile sivilce izlerinize alternatif çözümler üretebilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Maske ve Doğal Yöntemler

Sivilce izleri için daha önce pek çok kişi tarafından denenmiş ve etkili sonuçlar elde edilmiş olan doğal yöntemler bulunmaktadır. Ancak hemen belirtelim ki bu yöntemler farklı cilt tiplerinde farklı etkiler gösterebildiğinden ilk olarak maskeleri uygulamadan önce cildinizin küçük bir bölümünde alerji gösterip göstermeyeceğinizi test etmeniz son derece önemlidir. Aksi taktirde cildinizde tahrişler olabilmektedir.

Sivilce İzleri için Limon Maskesi

İlk olarak cildinizi ılık suyla güzelce yıkayın ve durulama işlemi sonrasında cam bir tabak içerisine yarım limonu keserek iyice suyunu sıkın. Daha sonra pamuk ve küçük bir sünger yardımıyla limon suyunu hafif hafif bastırarak ve daireler şeklinde cildinize uygulayın. Sonrasında 3-5 dakika kadar bekleyin ve cildinizi tekrar ılık suyla durulayın. Havlu vs. ile kurulamayarak cildinizin kendi haline kurumasını bekleyin. Bu maskeyi hafta bir kez uygulayabilirsiniz.

Sivilce İzleri için Gül Suyu ve Bal Maskesi

Cildi temizlemek ve ölü hücrelerden arındırmak için etkili doğal yöntemlerden olan gül suyu tercih edebileceğiniz bir yöntemdir.  Bir yemek kaşığı doğal gül suyu ve 1 yemek kaşığı balı iyice karıştırarak uygun kıvama getiriniz. Sonrasında ılık suyla cildinizi yıkayarak kurulayınız. Hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize uygulayıp 15 dakika kadar bekleyiniz ve ardından tekrar bol ılık suyla cildinizi maskeden arındırınız. Dikkat etmeniz gereken husus ise gül suyunun doğal olmasıdır. Doğal gül suyunu eczane ve attarlarda bulabilirsiniz. Bu maskeyi hafta bir kez uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.