Vipbakim

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Ciltteki sivilce sorunun giderilmesi için temizleyici cilt bakımı son derece önemlidir. İlk aşama olan temizlik, cildin yağ dengesinin oluşması ve kurumaması için özel ürünlerin kullanılmasıyla mümkündür. Sivilceye iyi gelen sabunlar sabah ve akşam cilt bakımında kullanılarak cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kirden arınmasını sağlar.  En çok tavsiye edilen ve güvenle kullanılan sivilce ilaçlarıyla birlikte aşağıdaki sabunları kullanabilirsiniz.

Kükürtlü Sabun

Sivilcelerin giderilmesi için kullanılan en bilinen sabun çeşitlerinden biri kükürtlü sabun olmaktadır. Kükürtlü sabun, gümüş takılardan uzak tutulduğu sürece herhangi bir zarar vermemektedir. Sivilceye iyi gelen sabunlardan biri olan kükürtlü sabun hem ekonomik hem de kolay bulunabilir olduğundan ilk tercih edilen ve reçete edilen ürünler arasındadır.

Biberiyeli Sabun

Doğal içerikler ve biberiye özleri kullanılarak üretilen biberiyeli sabun sivilce izlerini giderirken sivilcenin görünümünü de azaltır. Yağ dengesini normale döndüren bu sabun çeşidi, bazı kişilerin zeytinyağlı sabun çeşitleri kullanmasıyla sorunun büyümesine yol açarak sivilcelenmesi artış gösterebilir. Biberiyeli sabun ve diğer ürün çeşitleriyle birlikte kullanılan sabunlarda mutlaka yağ içeriğinden kaçınılması gerekiyor.

Okyanus Sabunu

Cilde hem ferahlatıcı hem de nem dengeleyici bir etki yaratan okyanus sabunu, sabah ve akşam düzenli olarak kullanıldığında ciltteki sivilcelerin giderilmesini sağlıyor. Özellikle cilt sorunlarında kökten çözüm arayanlar için tercih edilen bu ürünler sivilce geçse bile kullanılmaya devam etmelidir. Okyanus sabunu ve diğer ürün çeşitleriyle birlikte güvenilir bir sonucun alınması için diğer cilt bakım ürünlerini de kullanmanız gerekecektir.

Papatya Sabunu

 Cilt sorunlarından olan sivilceler için papatya sabunu kullanıldığında cildin güvenilir biçimde temizlenmesi ve bakımının yapılması için papatya sabunundan yararlanabilirsiniz. Doğal bir leke giderici olan bu sabun, ciltteki lekelerin de giderilmesini sağlayacaktır.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı sivilceli ciltlerde çok daha büyük bir önem taşır. Özellikle düzenli bir bakım için gereken ilaçların kullanılması sağlanmalıdır. Akneler için bazen antibiyotik desteği de verilebilir. Bu desteğin sağlanması için gereken bakım önerileri ve ilaç kullanımları eksiksiz biçimde gerçekleştirilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.