Vipbakim

Soda İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Soda İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Soda ile Cilt Bakımı gerçekleştirirken ilk dikkat edilecek konular arasında sodayı nasıl uygulamanız gerektiğidir.  Bu bakımı yaparken bazı konulara dikkat etmelisiniz.

İlk olarak bakımı yaparken cildinizi iyice durulamanız önemlidir. Bu durulamanın hemen sonrasında ise iyice kurulamanız gerekmektedir. Daha sonra pamuğun üst bölgesine soda dökerek bu pamuğu ortalama olarak 10 dakika kadar cilt üzerine fleksiyon yöntemi ile uygulamanız gerekmektedir. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra temiz ve kuru bir havlu yardımı ile beraber yüzünüzü iyice kurulamanız gerekmektedir. Bu işlemi uygulamanız sırasında istikrarlı son derece önemlidir. Soda ile Cilt Bakımı gerçekleştirirken haftanın 5 günü belli oranlarda gece yatmadan uygulamanız gerekmektedir. Bu sayesinde sizi yormadan cildinize bakım yapabilirsiniz.

Yüz Temizleme Uygulaması

Maden suyu mineral yönünden son derece zengindir. Bununla beraber serinletici özelliği ile de karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Bununla beraber soda kullanarak cilt bakımı çok keyifli ve sağlıklı bir uygulama olarak yer almaktadır. İlk olarak zaten halk içerisinde soda doğal tonik olarak bilinmekte ve bu amaçla da kullanılmaya devam etmektedir. Bu nedenle yüzünüzü her gece yatmadan makyajınızı tamamen sildikten sonra bir pamuk kullanarak fondöten sürer gibi sürmeniz durumunda yüzünüz gece boyunca dinlenmekte ve güne farklı başlamanıza sebep olmaktadır.

İşlem Nasıl Yapılır?

Maden suyu ile cilt bakımı yöntemi ile beraber sabahları da artık bambaşka biri olarak uyanacaksınız. Ferahlatması nedeniyle kendinizi fazlasıyla sade hissedebilirsiniz. Bununla beraber belli kurallara uyarak bu işlemi uygulamanız durumunda direk olarak sonucunu sizde tam olarak alabilirsiniz. Yüzünüz fazlası ile rahatlamakta ve son derece ferah bir hale getirmektedir. Bu nedenle yüzünüzde kalacak olan makyajları temizleme ihtiyacı içerisine girdiğiniz durumlarda bile doğal tonik olarak kullanabilirsiniz. Bu uygulamanın ise işe yaraması için doğru şartlar içerisinde düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

Maden suyu yararlı bir içecek olmasına karşın dozunda kullanılması durumunda tam etkisini göstermektedir. Soda kullanarak cilt bakımı yapıldığı zaman cildiniz üzerinde ya da yüzünüze başka bir kimyasal temas etmemesinden dolayı son derece doğal ve faydalı bir yöntem olarak yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sema dedi ki:

  Toz seklinde olan sodayi nasil damlatip yuzumuzu silicez anlamadim

  1. vipbakim dedi ki:

   Merhaba, damlatacağınız toz şeklinde olan soda değil. Raflarda satılan mineralli içilebilir sıvı sodadır.

 2. Nesrin acar dedi ki:

  Ne sıklıkta yapalım bu uygulamayı

  1. vipbakim dedi ki:

   Genel olarak tavsiye edilen kullanım şekli her güne uygun olarak belirlenmektedir. Yani maden suyu zararsız ve doğal içeriğe sahip bir ürün olduğundan dolayı, tüm rutin cilt bakımlarınızda kullanmanız açısından bir dezavantaj görülmemektedir.

 3. Gülsen Yilmaz dedi ki:

  Nebahat Çehrenin hergun yuzunu soda ile yikadigini ogrendigimden beri bende yikamaya baslamistim. Yaklasik 8 ayda gozeneklerim sıklasti ve cildim daha parlak oldu. Daha temiz bir goruntu olustu. Bu yuzden kesinlikle öneriyorum sodayi ?

 4. Betül Yıldız dedi ki:

  Merhabalar,

  Maskeyi kaç gün sıklıkla yapabiliriz? Hafta bir yada iki uygun olur mu?

  1. vipbakim dedi ki:

   Betül Hanım Merhaba, haftada iki kere uygulamanız yeterli olacaktır.

 5. Hicran Ayaz dedi ki:

  Yıkadıktan sonra Nemlendirici veya gül suyu kullanabilir miyiz?

  1. vipbakim dedi ki:

   Hicran hanım merhaba, bir süre bekledikten sonra kullanabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.