Vipbakim

Sonbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Sonbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Her mevsimin kendine uygun bir cilt bakım zamanı olduğunu unutmamak gerekmektedir. Yazın cildinize uyguladığınız ürünler ile kışın cildinize uyguladığınız ürünler farklılık gösterecektir. Bu bakımdan dolayı her mevsimde farklı ürünler kullanmak durumunda kalabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında cildimizde olağandan farklı durumlar meydana gelmeyecektir. Ama kış ve aynı zamanda sonbaharda yaşanan hava olayları cildimize daha sert bir şekilde nüfuz edecektir ve bunun önüne geçmeniz gerekecektir. Yazın sıcaklarından çıktıktan sonra, cildimiz soğuğa alışmaya çalışacaktır ve bu durumda cildimizin zarar görmesine neden olacaktır. Bu yüzden sonbaharda cilt bakımı uygulaması hakkına biraz bilgi vereceğiz.

Argan Yağı Kullanımıargan-yagi-kullanimi

Düzenli kullanım her durum için geçerlidir. Bir işi düzene ve rutine bindirdikten sonra o işe alışmak çok daha kolay olacaktır. Argan yağı kullanımı da bunun için oldukça önemlidir. Eğer 3 güm boyunca ara vermeden argan yağı kullanırsanız, bir sonra ki günlerde cildinizin yağ dengesini koruduğunu, daha pürüzsüz olduğunu ve daha parlak gözüktüğünü anlayacaksınız. Çevreden kaynaklanan stres olsun ya da soğuk hava dalgaları olsun hepsine yarar sağlayacaktır.

Hindistan Cevizi Yağıhindistan-cevizi-yagi

Bazı cilt bakım ürünlerini kullandığınız zaman nemden daha çok su olduğunu görebilirsiniz ve bu da cildinizin nemi değil suyu çektiğini gösterir. Daha çok kalitesiz nemlendiriciler buna sebep olmaktadır. Bu bakımdan dolayı ise; kaliteli ve doğal ürünler kullanmalısınız. Sonbaharda cildinize en iyi gelen nemlendirici hindistan cevizi yağı olacaktır. Nem dengesini koruduğu gibi aynı zamanda cildinize de oldukça iyi gelecektir. Cildinize canlılık hissi verecektir.

Sonbaharda Cilt Bakımı İçin Diğer Öneriler

  • Buhar banyosu, cildimize özellikle soğuk havalarda en iyi gelen bakım yöntemlerinden bir tanesidir. Cildinizi nemlendirir ve suyun içerisine atacağınız nane yaprakları cildinizin nefes almasını sağlayacaktır.
  • Sonbaharda cildinize biraz olsa da yenilik kazandırmak istiyorsanız ve aynı zamanda ölü derilerden kurtulmak istiyorsanız; kil maskesini uygulayabilirsiniz. 2 haftada bir uygulayabileceğiniz kil maskesi, ölü derilerin temizlenmesini sağlayacaktır.
  • Cildi temizlememek ne kadar zararlıysa, çok temizlemekte bir o kadar zararlıdır. Bu yüzden cildinize çok yüklenmemeye özen göstermelisiniz.
  • Yüzünüzü soğuk su ile yıkamak aslında yararlı olacaktır. Ama mevsim sonbahar olduğu zaman, soğuk yerine ılık suyu tercih ederseniz çok daha yararlı olacaktır.
Cilt Bakımı İçin Kil Maskesicilt-bakimi-icin-kil-maskesi
  • 1 tatlı kaşığı kil
  • Nemlendirici krem
  • Su
  • 1 tatlı kaşığı mısır unu
  • 1 çay kaşığı pirinç

Sonbaharda meydana gelen cilt sorunları için en doğal maskelerden bir tanesi de kil maskesidir. Bu karışımı yapmak için; öncelikle pirinci un hale gelinceye kadar dövün ve ardından diğer malzemeleri eleyin. Krem ve suyu, yüzünüze sürülecek kıvama gelene kadar ekleyin ve homojen bir karışım elde ettikten sonra yüzünüze uygulayın. Kuruyana kadar bekledikten sonra hemen ılık su ile yıkamalısınız. Kuruduktan sonra ne kadar beklerseniz; cilt nem dengesini kaybederek kuruyacaktır. Bu maske cildinizin hem daha canlı gözükmesini hem de daha parlak olmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.