Vipbakim

Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma Maskesi Tarifi

Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma Maskesi Tarifi

Özellikle daha beyaz ciltlere sahip olmak isteyenler için Suna Dumankaya cilt beyazlatma tarifi ile istenilen sonucun elde edilmesini sağlamaktadır. Daha beyaz görmek isteyenler hazırlayacakları karışımı güzel bir şekilde uygulamaları durumunda istedikleri sonucu elde edebilirler.

Cilt Beyazlatma Tarifi 

Daha beyaz bir cilde sahip olmak için doğal çözüm arayanlar hazırlayacakları karışım sayesinde istedikleri sonucu elde edebilirler. Gerekli malzemeler şunlardır;

  • 1 tatlı kaşığı lanolin,
  • 1 çorba kaşığı vazelin,
  • 1 çorba kaşığı portakal suyu,
  • 1 çorba kaşığı beyaz kil,
  • 1 tatlı kaşığı elma suyu.

Hazırlanışı

Daha beyaz ve parlak bir cilde sahip olmak isteyenler cilt beyazlatma maskesi için gerekli aşamaları takip ederek uygulama yapabilirler. İlk olarak bir tatlı kaşı lanolin ve bir çorba kaşı vazelin buharda edilmesi gerekir.

Elde edilen karışıma bir çorba kaşı portakal suyu, bir tatlı kaşı taze sıkılmış elma suyu ve bir çorba kaşı beyaz kil eklenmektedir. Karışım homojen hale gelene kadar karıştırılmaktadır. Daha sonrasında hazırlanan karışım cilde uygulanarak bir süre bekletilmektedir.

Bekleme süresi tamamlandıktan sonra ılık su ile tamamen çıkacak şekilde doğrulanması gerekir. Haftada üç defa uygulanması yeterli olmaktadır. Karışımı hazırladıktan sonra uygulama işleminin ardından kalan kısmını kapalı bir şişe içerisinde saklayabilir ve daha sonrasında uygulama yapabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karışımı uygulayanların özellikle uygulama sonrasında dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu nedenle etkili sonuç elde etmek isteyenler dikkatli hareket ederek istedikleri sonucu elde edebilirler. Özellikle cilt beyazlatma için karışımı uygulayanlar daha sonrasında güneş kremi kullanmadan güneşe çıkmamaları gerekir. Beyazlayan cildinizin aynı şekilde uzun süre kalmasını sağlamak adına dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir.

Maskeyi uygulayacak olanlar özellikle yüze uygulama yaparken dikkatli şekilde sürmeleri gerekir. Göz çevresi ve dudak çevresini uygulama yapılmaması gerekir. Bu sayede oluşabilecek sorunlara karşı önlem olarak uygulama yapılabilir. Uygulamanın düzenli şekilde yapılması istenilen sonucun elde edilmesini sağlayacağından hazırlanan karışım haftada üç defa uygulanmalıdır. Karışımın bitmesi durumunda yeniden hazırlanarak uygulamaya devam edilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.