Vipbakim

Süt Kaymağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Süt Kaymağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Hemen hemen her cilt tipine uygun olan süt kaymağının cilde faydaları saymakla bitmez. Elbette kalıcı ve etkili bir çözüm için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Yaşın ilerlemesi üzerine ortaya çıkan kırışıklıkları yavaşlatan bir etkisi bulunan kaymak aynı zamanda sizleri daha diri bir görünüme kavuşturuyor.

*Genellikle her cilt tipine uygun olmasına rağmen özellikle, hassas ve kuru cilt yapısına sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir.

*Cildi besler ve nemlendirir.

*Cildi yumuşatır ve daha pürüzsüz görünüme yardımcı olmaktadır.

*Ciltte peeling etkisi yaratır.

*Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak cildin daha esnek olmasını sağlar.

*Ciltte oluşan yaraları normalden daha kısa süre içerisinde iyileştirir.

*Bunun dışında yüzdeki sivilce izleri için süt kaymağı maskesi uygulanmaktadır.

*Uzun süredir bakım yapılan ciltlerde acil bakım olarak uygulanabilir.

Süt Kaymağı İle Hazırlanabilen Maskeler

1.Canlı bir cilt için: 1 tatlı kaşığı kadar süt kaymağını, 1 tatlı kaşığı kadar bal ile karıştırın. Karışımızı temiz cildinize uygulayın. 20 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayın ve kurulayın. Eğer maskenin kokusundan rahatsız oluyorsanız bekleme süresini 10 dakikaya indirebilirsiniz.

2.Kuru cilt için: Cildinizi doğal olarak nemlendirmek için süt kaymağı maskesi tam da size göre. 1 kaşığı kadar zeytinyağı ile 1 çorba kaşığı süt kaymağını karıştırın. Yüzünü temizledikten sonra maskeyi uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi soğuğa yakın su ile temizleyin. Cildiniz aşırı kuru ise maskeyi haftada ortalama 3 kere uygulayın. Eğer cildiniz normal ise haftada bir kere yaparak nemlendirebilirsiniz.

3.1 tatlı kaşığı bira mayasını, 1 çorba kaşığı bal, 1 yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı kadar elma sirkesini bir kabın içerisinde karıştırın. Karışımı bir kenara koyun ve yüzünüzü temizleyin. Temiz cildinize zeytinyağını ve susam yağını yedirin. Daha sonra hazırladığınız yarışımı uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Maske yüzünüzdeyken bir kabın içerisine süt ile içme suyunu karıştırın. Bekleme süreniz dolduktan sonra cildinizi bu karışım ile durulayın. Hazırlaması biraz zahmetli olabilir. Ancak süt kaymağı maskesi sonuçları ciltte büyük fark yaratacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.