Vipbakim

Tembel Kişilerin Uygulayabileceği Pratik Bakım Önerileri

Tembel Kişilerin Uygulayabileceği Pratik Bakım Önerileri
Her gün cilt bakımı yapmak, cildiniz için zaman ayırmak size zor geliyor olabilir. Aman şimdi onunla mı uğraşacağım diyerek makyaj temizlemeden yatağa girenlerden olabilirsiniz. Fakat unutmayın ki bakım her zaman önemlidir. Cildinizin sağlığı için bakımlarınızı aksatmamalısınız. Bu yüzden kendinize pratik, çok zaman almayacak bakım ritüelleri yapabilirsiniz. Bu sayede hem sağlıklı bir cildiniz olacak hem de bu işlemler çok zahmetli olmayacak. Bu yazıda tembeller için pratik bakım önerilerini derledik. Tembel kızlarımız az malzeme ile ışıl ışıl bir cilde kavuşabilirler.
  1. Güneşten Korunmayı Unutmayın

Güneşe direk maruz kalmak, özellikle yakıcı saatlerde cildimizi korumadan güneşe çıkmak, cildimiz için adeta kötü bir düşmanlık yapmak demektir. kırışıklık ve lekelerin en büyük nedenlerinden biri güneşe savunmasız çıkmamızdır. Bu yüzden güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamaya özen göstermelisiniz. Eğer üzerine makyaj yapacaksanız, güneş kreminizi tazelemek imkansız olacaktır. Böyle durumlar için mutlaka SPF’li pudralar edinmeliyiz. Makyajımızın üzerine sürebileceğiniz ve gün içerisinde tazeleyebileceğiniz için size oldukça pratik gelecektir. Ayrıca günlük nemlendiricinizi de koruma faktörlü seçerseniz güneşten korunma durumunu oldukça pratik bir hale getirebilirsiniz.

  1. Peeling Yapmalısınız

Eğer onca bakım ve temizleme ürünleri kullanmak istemiyorsanız bunu haftada iki kez peeling yaparak kapabilirsiniz. Günlük temizleyebileceğiniz bir jeliniz mutlaka olmalıdır. Onun dışında maske yapmaktan, cildinize bir ton ürün sürmekten hoşlanmıyorsanız o zaman tek bir malzeme ile ölü derilerinizden kurtulmak tam size göre olacaktır. Tembel kişiler için muhteşem bir kaçıştır bir ürünle birden çok şeyi halletmek.

  1. Bol Bol Su İçin

Su içmek cildimiz için ve vücut sağlığımız için vazgeçilmez bir noktadır. Bol su içerek vücudunuzu temizleyebilir böylelikle nemli, ışıl ışıl parlayan ve oldukça sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Üstelik kendinize renkli şişeler alarak bunu zevkli hale de getirmeniz mümkün.

  1. Gül Suyundan Faydalanın

Gün suyu cilt için mucizevi bir üründür. Oldukça çok faydası olan gül sularından edinebilirsiniz. Tonik amaçlı kullanabileceğiniz gibi cildinizin nemlenmesinde de etkisi olacaktır. Dışarıdan cilde alınan kiri, tozu, pisliği cildinizden atacaktır. Özellikle gözenekleri geniş bir cilt yapınız varsa gül sularının gözenek sıkılaştırma etkisi sayesin de bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız.

  1. Bitki Çayları Tüketin

Bitki çaylarının antioksidan etkisi bulunur. Özellikle yeşil çay içerek vücudunuzu temizleyebilirsiniz. Vücudun bu temizliği elbette cildinize yansıyacağından daha temiz, renk tonu eşitsizliği az olan, mat durmayan bir cilde sahip olursunuz. Ayrıca bitki çaylarının posalarını cildinize doğrudan sürebilirsiniz. Bu sayede cildinizde bir rahatlama hissi olacak. Yorgun görüntüyü azaltacak ve daha dinç bir cilde sahip olacaksınız. Yine burada da bir taşla iki kuş mantığı ile çok fazla uğraşmadan bakım yapmış olacaksınız.

  1. C Vitamininin Faydalarından Yararlanın

Yaşlanma karşıtı olan C vitamini içerisinde bol miktarda antioksidan bulundurur. İçerisinde C vitamini olan yiyecekler tüketebilirsiniz. Limon, greyfurt, portakal gibi meyvelerin içinde bol miktarda antioksidan bulunmaktadır. Hem ferahlayacak hem de genç kalacaksınız. Muhteşem değil mi?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.